Mõrv meie hoovis

Olen pikalt mõelnud, et mulle meeldib kirjutada. No seda on ju blogi näol ka aru saada, aga mul on ka fantaasia millel pole ei otsa ega äärt. Vahel tahaks lihtsalt kõik välja jahvatada, aga no kuhu sa jahvatad. Noorukina oli mul "PÄEVIK" kuhu ma oma fantaasia kirja panin, aga nüüd... täiskasvand inimesena ma aega üldiselt ei leia ja paberi määrimine on ka juba minevik. Nüüd aga otsustasin ma vaadata, kuidas siin minu lood peale lähevad.
Mainin ära, et päriselt midagi toimunud ei ole ja kõik on minu peast pärit. Kust ideed tulevad? Vb mõnest nähtud filmist hakkas oma lugu hoopis keerlema peas või mõni pealkiri kusagil tõmbas minu ajus niite. Igal juhul.. head seiklust ja kaasa elamist!


Väljas on üpris pime ja pooled tänavalaternad ei tööta, üks, mis üle kolme laterna valgust annab, vilgub heidutavalt. Hiljuti on lumesegust vihma sadanud ja teed on kerge lörtsikihi all. Kell on sinnamaani jõudnud, et majades on süüdatud tuled ja pered on kogunenud mõnusasti telerite ette, vähestest akendest paistavad mõned mõnda lauamängu mängivat. Pisikeses majas toome tänava nurgal teeb üks naine köögis süüa, koer istub väljas ukse all ja ootab tuppa laskmist, lapsed jooksevad aeg-ajalt elutoa aknast mööda.
Hoogsa sammu all lendab lörts igas kaares laiali ja määrib ära teise jala sääre, see omakorda maad puudutades vastasjala sääre. Okstelt tilgub sajust veel suuri lörtsipiisku ja teevad ka jope märjaks. Kiirel sammul liikudes ja samas kõrvaklappidest muusikat kuulates ei heiduta see jooksjat, rütm on sisse saadud ja peagi jõuab metsa serva, seal on meeldivam jooksupinnas. 
Image result for work out men running in snowKodu poole tagasi suundudes tõstab ta tempot. Veel tempokamalt jookseb ta kortermajja jõudes kolmandale korrusele ja ust lukust avades teeb ta ikka jooksuliigutusi. Sulgeb ukse, kiiruga eemaldab dossud jalast ja viskab jope nagisse, jooksusamme tehes suundub ta tagumisse tuppa kus on matt ja kangid. Matil saab tehtud kätekõverdused, istessetõusud, siis natuke venitamist ja lõppeb kõik sooja veejoa all dušširuumis. Magama minnes vaatab ta pulsikella ja tundub rahul olevat. 
Hommiku saabudes valmistab väikses majas elav naine taas köögis putru. Söögi valmides kamandab ta lapsed laua taha sööma ja joob ära oma jahedaks jahtunud kohvi. See ei häiri teda, sest kuuma kohvi maitset ta isegi enam ei mäleta. Kui lastel söödud ja piim joodud, siis aitab ta neil riietuda ning saadab kooli. 
Tööpäev on tavaline, eimidagi, mis aitaks ärkvel hoida, istud oma arvuti taga ja sisestad andmeid. Tööpäev lõppeb sellega millega algas, ainuke vahe on selles, et silmad on väsinud ja selg kipub kangevõitu olema. Koju jõudes ootavad juba lapsed teda ees, noorem on emale ise võileiva teinud ja vanem on teed keetnud. Ema on tänulik ja rahulikult laste armastusega tehtud toitu süües, kuulab ta ära, kuidas neil koolis läks. Noorem nagu ikka räägib suure õhinaga kõigest, vanem poetab suunurgast mõned asjad ja suundub siis kodutöid tegema. Noorem vajab ema abi ja enne kui algab taas õhtusöögi valmistamine, käib ema teda aitamas. Raskemate asjadega abistatud ja kergematega suund kätte näidatud suundub ta kööki. Sellel korral tahab ta koera enne tuppa lasta kui kokkama hakkab, aga Sämmi polegi ukse taga. Ehk tahab veel õues olla, mõtiskleb naine ja suundub kööki. Sibulat hakkides heidab ta ikka murelike pilke õue, et koera näha. Kui vormiroog on ahju pandud läheb ta taas ukse juurde ja hüüab koera. Sell korral kuuleb ta koera lõrinat ja see kohutab teda. Pole Sämmi kunagi sellist häält teinud. Lõrin lõppeb kui naine on maja teise külje poole teel ja asendub nuuksetega. Hommikul maha sadanud lumekirmel on imelikud jäljed ja enne maja nurga tagant välja astumist hingab ta sügavalt sisse. Kohe näeb ta ka koera kes naabermaja hoovi ja nende hoovi eraldava heki juures istub. Loodame, et see koer pole nüüd kellegi kassi maha murdnud! Kuigi see tundub kahtlane, et kassist sellised lohistamisjäljed maha jäävad, püüab naine oma alati positiivset meelt säilitada. Paraku selleks, mille ta eest leiab, ta küll valmis ei olnud. Image result for murder
Kuna koer tema lähenemisest välja ei tee, siis tunneb naine kerget ärevust, mida rohkem ta hämaras koera poole liigub, seda rohkem hakkab silm eristama suurt kogu koera ees. Naine peatub, hingab taas ja kutsub Sämmi. Sämm keerab pead ja teeb perenaise juurde paar lonkivat sammu. Naine pingutab silmi ja taipab, et tegu on inimesega. Kuidas ta praegu igatseb, et laternad tänaval korralikult põleks ja tema maja just sellesse tobedasse pimedasse soppi ei jääks. Kogu liigutab ja naine tormab tema juurde. Kohale jõudes näeb ta nooremapoolse mehe nägu ja palub peas jumalat, et Sämmi selle asja taga ei oleks, ta ju pole kuri koer, aga oma hoovi kaitseb. Mees püüdis midagi öelda, aga tundus justkui ta ei saanuks seda teha. Naine tõstis ta pea automaatselt oma jalgadele ja hakkas pükste taskust telefoni kobama. Telefoni valguses märkas ta, et ta käed olid verised, kiirabi tahtis nii palju teada, et naine oli sunnitud meest telefoniga uurima, katsus pulssi, mida vaevu tunda oli ja nägi, et mees oli täis kummalisi haavu, aga mitte rebendeid, mida peaks koer rünnates jätma. Kui kõne lõppes, siis ei saanud naine arugi, et mida ta oli rääkinud, aga mõistis, et mees tema kätevahel on suremas.
Kurvalt meest vaadates suutis naine isegi märgata, et tegemist oli väga nägusa ja sportliku välimusega meesterahvaga. Ja nüüd oli ta tema kätevahel, verest tühjaks immitsemas ja tema ei osanud teha muud kui tema niisket pead silitada ja korrutada, et abi on teel. Järsku suundus valgus nende poole ja naine taipas, et lapsed olid tema magamistoas tule süüdanud ja vaatasid akna pealt kus ta on. Oh jumal! Ta oli lapsed juba unustanud. Ta viipas käega, et nad aknalt lahkuks, aga seda nad muidugi ei teinud, kohe jooksid nende juurde ka meedikud ja naine imestas, et sireene ei kuulnud. Kaks meesterahvast tõstsid ta jalule ja punases vormis meedikud kõnelesid temaga. Naine oli šokis ega saanud midagi aru, ta isegi ei suutnud enam vastata, sest valgus, mis oli mehele suunatud tõi välja selged noahaavad mehe riietes ja kaelal.

1 tund hiljem istus ta oma elutoas, tema ema pani lapsi riidesse, et nad enda poole viia ja tema istus, käed süles, ja põrnitses neid. Politsei ole küsinud midagi selle kohta kuidas miski juhtus. Inimesed vormiriietega toimetasid ümber maja veel ja naine nägi neid aknast. Tal paluti kodust mitte lahkuda ja nii oli ta ema kutsunud, et lapsed minema saata. 
"Lapsed on autos, kas sa saad üksi hakkama?" ema murelik küsimus kostus nagu läbi tunneli. Noogutusest hoolimata kükitas ema naise ette ja püüdis ta pilku.
"Kas nad kahtlustavad sind? Kas sa teadsid seda meest?" 
Naine tõstis pilgu ja raputas pead: "minge, mul on enda kogumiseks aega vaja, võtke Sämm ka kaasa.".
"Politsei tahtis, et Sämm siia jääks, tahavad tunnistusi vast võtta" püüdis ema nalja visata, aga naine lihtsalt noogutas taas. Ema lahkus ja nii ta sinna istuma jäi, Sämm kes oli enne eemal lamanud tuli nüüd tema juurde ja pani pea tema põlvedele. Naine võttis tal kaela ümbert kinni ja langetas oma pea tema suurele kaunile koerapeale.
Politsei astus majja. 3h hiljem olid kõik kadunud ja naine jäeti tema koju. Mainiti, et mõrvar leiti üles ja mees olevat teel haiglasse vigastustesse surnud. Paluti hoida telefon läheduses, sest naiselt soovitakse veel jaoskonnas mingi aeg tunnistusi võtta, et kindlad olla, mida ta kuulis, mida ta nägi ja mida järgnevalt tegi. 
Image result for leonberger
https://en.wikipedia.org/wiki/Leonberger
10 päeva hiljem oli kõik seljataga. Mõrvatud oli mees kes elas mõned tänavad tema majast edasi suures korterelamus, mehe nimi oli Tom ja ta elas üksi. Kahtlustatuna peeti kinni naine kellega mees oli hiljaaegu romantilises suhtes olnud, kuid pärast mehe petmist minema saadetud. Arvatavasti naisele see ei sobinud ja oma tulise looma rahuldas ta mehe peal. Kuna mees olevat sama rada pea iga õhtu jooksnud, siis sattus see pime tänavanurk just kõige sobivam ründamiseks olema. Koer oli lihtsalt seda märganud ja sellest ka lõrin. Oli näha, et koer oli vigastatud mehe põske lakkunud ja mees oli koera kas silitanud või patsutanud oma verise käega. Vigastusi koera poolt tekitatud polnud, aga selle eest oli koer abiks süüdlase tabamisel, sest mõned tänavad edasi oli kutsunud kiirabi naine, keda väidetavalt hulkuv koer oli hammustanud. Hammustusest oli asi kaugel, teda oli korralikult rebitud. Seega kutsusid politseinikud Sämmi kangelaseks. 

Rohkem naine teada ei saanud, aga mehe kaunis nägu kummitab teda sellest hoolimata ta elu lõpuni. 

Kommentaarid

  1. Ma pole kunagi siin blogis kommenteerinud, aga tundsin praegult vajadust sulle siiski seekord midagi öelda. Nimelt mulle väga meeldis su jutt ja kindlasti võiksid jätkata oma fantaasiate kirja panemist. :)

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.