Turvahäll? Miks, saab ja ka süles need väiksemad otsad tehtud!
Ma elan väikelinnas, vihmase ilmaga sõidan autoga isegi vastastänavas asuvasse poodi, see nii lühike maa, miks panna laps tooli, traksid kinni, siis lahti jne. Paras solgutamine. Samuti on maal, suvel, kui ujuma minek. Vaid suts tuleb suurel teel liikluses olla, ikka sülle ja ujuma! Muidu jääks ju täitsa minemata kui koguaeg nii palju vaeva peaks nägema.
Pildiotsingu love my child tulemus

Mu lugejad ootavad nüüd kannapööret minu tekstis. Miks te seda ootate? Miks te arvate, et ma nii ei mõtleks? Lihtne, te juba natuke teate ka kes ma selline loll olen eks! Igas asjas küünte ja hammastega kinni. See vaidlus tuli mul sõbrannaga. Ise tal last ei ole ja nad kipuvadki kõige kõvemad arvajad olema (oleme ausad, ära solvu ja oleme sõbrad edasi, lihtsalt siin meie arvamus jooksis mööda). Tal ema kellel on väikelaps nüüd kipub ikka vanas ajas kinni olema ja tema ei näe selles probleemi. Mina vaid olen ju see ohmu kellele raudselt ka meteoriit pähe kukub ja vaja kindlus ehitada vms. Tegelikult, kui sul on laps, siis suudad sa ette kujutada küll olukorda, et jääd ise koju ja su lapsed viiakse kas isa, vanavanemate või kellegi poolt ujuma. No oletame, et see inimene ei pane mu lapsi tooli vaid pisema võtab sülle rooli taha ja suuremale viskab tavatraksi üle. No ja siis tule üks vahva narkojoobes, vb lihtsalt terviserikkega või üldse üliväsinud veokijuht. Tekib murdosa sekundist, minu pisema lapse litsub turvapadi nii laiaks, et sa vaid tead, et tema soolikad on mööda sind laiali. Suuremal on vöö kõhtu rebinud ja haiglas sureb ta verekaotusesse. Mina ootan kodus, millal mu tibud koju jõuavad. No ja siis kuulen sireene ja ... arvestades mind, tunnen kohe halba! Parem oleks, kui ma sinnani joosta ei jõuaks, sest kardan, et sellises vihahoos olen ma tõesti oma lapsi leinav emakaru ja murraks maha kõik kes teele jäävad. Oma armastust oma pere vastu teades ei suudaks ma sellist laiskust andestada, kui ma ise veel elan, et andestamisele mõeldagi.
Ma tean, ma kirjutan alati võikalt ja julmalt, aga ega muudmoodi nendesse vanadesse peakoludesse ju tekst ei jõua. Kui ma suudaks, siis monteeriks video ka kokku, et ikka mällu jääks. See õnnetus ei hüüa tulles. Nii nagu perel kellele tagant sisse sõideti... rohkem ma isegi ei vänta seda, sest iga kord mu süda murdub ja ma muutun raevukaks.
Ei ole enam see kunagi.. kunagi olid teised ajad, vähem liiklust, vähem liiklusvahendeid, aeglasemad sõidukid ja ka siis hukkusid need pisemad kui tuli mõlkimast ette. Lihtsalt vanasti ei olnud nii levinud meediakanaleid ja võimalusi ise uurida ja targemaks saada omal käel, sest ka raamatud olid vanast ajast. Kui raske saab olla mõista, et need paar traksi ja munakoort meenutav tool on elupäästev tegur? Jah, ka siis võib midagi juhtuda, aga siis oleme meie ikka kõik teinud ja andnud!
Sama lugu on toitumisega. Ikka kuulen, et aga purgil ju poes on kirjas.. no ja reklaamis lubab ka modell suure suuga, et see ripsmemääre teeb ripsmed erakordseks ja ise kannab kuntsripsmeid ja tihedamaks on need töödeldud.

https://youtu.be/4SSGza_-guE?t=66

Pm on see, et meie arenevas ühiskonnas, kõik uueneb, muutub suuremaks, võimsamaks ja kiiremaks. Ainult inimesed ei mõista, et kõik, mis mugavamaks muutub, muutub ka ohtlikumaks ja see mis oli vanasti.. no see ei kehti täna. Kõikide uuendustega joostakse kaasa, aga näe, kui vaja kellegi teise turvalisusele raha alla panna, siis pannakse ruttu silmad kinni ja pöördume tagasi kiviaega kus lapsed juba sünnist saati verst konti lutsutasid.
Jap.. kanaema on taas sõna võtnud.
Kasutaja Laps turvaliselt autos foto.
https://www.facebook.com/lapsturvaliseltautos/?fref=ts

turvahällide/toolide testid : https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx

https://www.youtube.com/watch?v=NDEioKu-YpE

https://youtu.be/TZppNfw6qrE?list=PLE646C34BE65BAA5B

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.