Mõni ema on justkui puuga pähe saanud, kas eluohtlikus olukorras on vaja netist abi otsida???

Pildiotsingu mom and baby tulemus
viide
Kui beebiga kodus oled, siis satud ju ikka titelehtedele. Loed mis toimub ja hoiad ennast kursis. Vaatad mis haigused liiguvad ja kus, kes, mida huvitavat lapsega teeb/tegema hakkab. Muidugi on meeletult tore lugeda teiste kogemusi. Isegi kui raseduse ajal olid alati kõik grupid kokkuhoidvamad, siis ilmselgelt lapse kasvatamise (tegelikult last ei kasvatata, ta kasvab ise) ajal tekivad erimeelsused ja lahkarvamused. Targad mõistavad, et on võimalik jääda eriarvamustele, rumalamad siiski trambivad kannaga vastu maad ja raiuvad oma ainuõigust. Muidugi ka mõnel targemal kodanikul viskab üle ja poetab oma arvamuse sekka, aga peagi mõistab, et see tulemusi nii ehk naa ei anna. Aga sotsiaalmeediast abi otsida kui beebi elu on ohus? Siis karjuks küll, et tule taevas appi!

Aga nii nagu iga inimene ikka.. meil on asju milles oleme targad ja neid milles puhta lollid. Seega ei saa ka tiitlit jagada. Kuigi tundub küll rumalana kui terve postituse alumine kommentaarium on mingit raiumist täis, et just tal on õigus ja ta enne alla ei anna kui siis keegi veel takka kiidab. Oleks siis nii, et ma kirjutan, et mett võib anda alles 2 aastasele, tema on kindel, et kohe kui pisike köhima kukub, siis ta ka annab. No, ilmselgelt on sellel, kes ennast siiski beebimajandusega kursis hoiab seda veidi valus kuulata, sest tagajärjed võivad väga kurvad olla, aga kui ta ka faktidest, mille talle annad mööda vaatab ja raiub vana aega, siis mis sul teha on. Sul on oma, temal oma tõde ja nii jääb.
See natuke heidutab mind, sest paljud emad oskavad oma klahve küll nutiseadmel toksida ja iga teema alla kommentaare jätta, aga võtaks kätte ja toksiks sisse mingite uuringute tulemused, laiendaks beebivaldkonnas silmaringi, vaataks, mis ja miks tänapäeval keelatud ja lubatud on. Aga ei, tema kuulis oma tõde oma emalt, vanaemalt, lellepojalt või naabrinaiselt ja no see on puhas kuld. Kusjuures paljud ei tea sedagi, ega suuda ise selle peale tulla, et grupp kuhu kuulub ligi 500 inimest on ka neid kes on antud valdkonnas kõrgharidusega, spetsialiseerunud nt lastetoidule või arengule. Ei.. no kus sa sellega, aga ema kes terve elu on lapsi kasvatanud teab ikkagi paremini. Samamoodi on turvavarustustega ja kõigega. No miks ei sõideta vanade siksidega enam ringi? Miks ei elata siiani rookatusega rehielamus? Miks kõikide teiste uuendustega kaasas käiakse, aga jumala eest, mitte sellega mis beebisi puudutab! Hiljuti oli kuri teema, et ema kelle laps lämbumas oli kirjutas sotsiaalmeediasse abipalve, selle asemel, et võta kiirabiga ühendust. See lugu oli küll sellel hetkel tegelikult lahenenud hästi ja beebiga oli kõik korras, ning siis esitas ema küsimuse, et mis teha kui pisike lämbub, aga ikkagi oli äratuskell maailmale! Ja nüüd sattusin taas välismaiselt lehelt lugema, kus beebi selle tõttu lämbus, et ema selle asemel, et meedikud kutsus hoopis kanakarjalt läbi neti abi palus. Mis te arvate, kaua tal aega võttis, et tuhande kommentaari seast see õige leida? Selleks ajaks oli laps juba teiselpool vikerkaart! Kas see ongi tulevik? Paanikas ei tule pähe oma telefonis 112 helistada vaid fb sisse logida ja sealt abi otsida? Ausalt? Isegi esmaabi esmavõtted saab juba läbi youtube selgeks õppida kui koolitusele minna ei saa. Või saad vähemasti kaudse ülevaate mida teha. Nii palju saab läbi neti kätte, aga ikka suudavad mõned vaid lollustega hakkama saada. Hiljuti oli inimestele suureks üllatuseks, et minu külmikul on esmavajalikud telefoninumbrid, et kuhu helistada kui miskit juhtub. See on selle külmiku küljes olnud juba 3 aastat. Muidugi on seisukohti kus tõde polegi.. on erinevatest kohtadest saadud erinevad uuringud ja sa ei saagi kindel olla, kas võib või ei või. Nt banaani beebile andmine. Kas tohib? Miks minul nt kahtlus on? Sest banaan sisaldab amiini (Meie toidulaual on amiiniderohked näiteks avokaadod, banaanid, sidrunid ja ananassid; köögiviljadest spinat ja hapukapsas; liharoogadest eriti kalatoidud, aga ka veisemaks; kõik kõvemad (vanemad) juustud; tume šokolaad ja ka näiteks vein). Samas kiidetakse banaani tema seedimist ja soolestiku tööd hõlbustavate omaduste poolest taevani. Võta siis kinni eks? Enamjaolt igasugustes perekoolides ja muudes kohtades on pinnapealsed teadmised, seega ei saa alati ka neist lähtuda. Alati tuleks tutvuda mitme erineva allikaga ja lugeda sellealast kirjandust. Sinu kätes on beebi tervis, seega sinu kohustus on vaadata, et kõik saaks õigesti tehtud.
NITRAADID

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.