Issand, elu on teie oma kätes netivingurid!

Kuna ma olen hetkel kodune ema, siis ikka veedan ma meedias rohkem aega kui ma seda muidu teeks. Loed uudiseid, vahid telerit, toksid arvutiklaviatuuri. No ja jätad sinna ja tänna, mis rohkem liigutab kusagilt, mõne kommentaarigi maha. Tegelikult jätan juba viimasel ajal oma arvamust rohkem maha, sest kuramuse närvi ajavad paljude teemade all lollid ja neist lollimad! Kahjuks olen ise ka nende lollide sekka saanud, sest vaid loll näeb vaeva lollidele seletada, et nad on lollid.
Nt kohtan ma viimasel ajal kuramuse palju negatiivsust ja vingumist, kriitikat ja pahakspanu. Ometi pole ma nii enesekeskne ja suudan ka teise puki otsast vaadata. Nt kui küsisin tordi tegemisel nõu oma beebi sünnipäevaks, siis sain nagu rongaema, et last juba tordiga kosutan. Etskae, ma sellel hetkel ei andnud talle veel lisatoitugi, isegi mitte vett juua (millega jälle oma teema püstitada, sest jumal küll kui arengust ja teadusest maha on inimesed jäänud).
Muidugi liigutavad mind rohkem teemad, milles on beebidest/väikelastest juttu. Ma ju olen ülepeakaela ise beebimajanduses sees. Paraku olen ma see ema kes ikka iga asja kohta oma väikse uurimustöö teeb. Nt rinnapiim.. põhjalik töö selle poolt ja vastuargumentidega ja kuigi ma teadsin rinnapiima võidust. Aga mu silmaring laienes veelgi, sest osadel beebidel on rinnapiima talumatus. Siis luti kohta, lisatoidu, arengu ja selle kaasaaitamise, beebimassaaži. Nt uued teadmised banaani valdkonnast. Nt kuna  banaan sisaldab võrreldes teiste puuviljadega rohkem nitraate, võib banaani lapsele pakkuma hakata alles teisel eluaastal. Kuigi osadel lastele mõjub banaan hästi, samuti esimesest lapsest tean ma juba seda, et mesi võib sisaldada beebidele eluohtlike aineid, seega tasub ka sellega oodata. Enamjaolt tuleb ikka ise kõike uurida ja vaadata, et mitte eluohtlike vigu teha. Meie laste tervis on meie käes ja pidevate uuringute käigus ja testide tulemusel täieneb pidevalt beebidele mõeldav info. See mis täna on lubatud võib olla homme mittesoovituslik, vb põhjustab vere paksenemist või vastupidi, vb tekitab tugevaid kõhuprobleeme või rikub mao tasakaalu, vb on seotud hoopis beebide äkksurmaga.
Kuid enamus kurjad ja kibestunud inimesed võiks kommenteerimise asemel ennast kusagil harima hakata. Kui ei saa ülikooli minna (mis toob teadmisi vaid 1 valdkonnas ega muuda sind kohe geeniuseks), siis on kõik võimalused tänapäeval olemas ja ärge lähtuge esimesest materjalist, mida sirvite, sest lahknevaid arvamusi on meeletult palju. Meie asi on välja sõeluda tõde ja vale. Ja ka siis ei saa me hõisata, et see on puhas kuld, sest keegi ei garanteeri, et see tõesti on.
Ma kohe ei kannata, kui keegi paneb pildi sellest, mida laps sööb ja kohe hakatakse mõrtsukalikult inimest maha materdama. Issan, me oleme kõik emad ja soovime oma järelkasvule kõige paremat, aga teisele emale "noaga" virutamine on vaid küll teie oma meelelahutus. Ehk võiks suunata või kenasti viidata, et oled lugenud.. aga samas saab kohe ka see inimene sajatused kaela. Kurb, väga kurb! Miks on beebiemmed nii kurjad ja kibestunud, et on vaja kellegi teise peal end välja elada? See millised me oleme on meie kätes ja mina võin käsi südamel öelda, et ma tunnustan mõlemaid pooli. Ma kallistaks nii ökoemmet, emotsionaalset emmet kui kõiki teisi, sest meid liidab 1 suur tunne- ARMASTUS! Me armastame oma lapsi, tõesti armastame. Isegi need kes ei taha uutele teadmistele avatud olla ja korrutavad sulle, et vanasti, kuid kiviajast kuulda ei taha, kui need kes müristavad, et hetkel on nii ja punkt. Oleme paindlikud, soovime head, armastame oma lapsi ja kontrollime ennast veidi. Me oleme lõppude lõpuks ka eeskujuks.Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.