Beebide kasutusjuhend

Vist iga vanema unistus eksole? tahaks, et beebi sünniks sellega no ja siis veel mõne energiajoogi või batooniga. Aga tegelikult pole see beebimajandus nii raske midagi kui sul on terve ja elujõuline laps.
Nt kui beebi sünnib, siis üldiselt esimesed 2h imeb ta su rinda ja siis teeb ühe megapika une. Paraku alati see nii ei ole. Nt minu esimesega, st, et otsest samm sammult juhendit ei ole. Kuid lihtsamad näpunäited pole küll midagi rasket.
Nt vastsündinu ei nuta kui tal just valus või meeletu nälg ei ole. Tihti ei kaeba nad ka kaka üle veel. Mõni nutab ka kraanivee pärast pepupesu ajal, aga luban, et see möödub mingiks ajaks ja see ei tee teda katki.
Kui koju saate mõne päeva jooksul, siis väljendab beebi nutuga kolme põhilist asja.Pildiotsingu beebi areng tulemus
  1. nälg (janu)
  2. kaka
  3. valu (ebamugavus)

Kui oled kella jälginud rinna andmise osas ja vaadanud kaua sööb, siis on sul ka ülevaade, et kas ta tahab jälle süüa, kui palav on, siis võib ju juua tahta. Esimesel nädalal on sul raske, sest emotsioonid on peale sünnitust pahupidi ja lapse nutt on nagu noaga pussitamine. Seega hinga rahulikult, vala paar pisarat, aga vaata mässusse (pole vaja lahti krõpsutada, sikuta jala juurest natuke eemale ja näed). Valu nutt on üldiselt kriiskav ja vingerdav... kui ta pole just pikalt nälgas olnud, siis ka nälg paneb lõpuks sedasi nutma. oletatavasti sa teda nälgas pole hoidnud. Kolmandal nädalal, meil oli juba teiselgi, võib tegemist olla gaasivaluga. Võid testida gaasirohtusi ja piimhappebaktereid (meil tõesti leevendas (ära ei võtnud) RELA drops). Selle valu ajal on hea kui keegi sind aitab, sest emana on lapse sellist valukriiskamist ja pulka nutmist väga raske taluda. Mõni beebi gaase ei koge ja teine lihtsalt vingerdab ja ehk veidi häälitseb, aga ei nuta sedasi. Selle kohapealt aitab päevasel ajal beebiga võimlemine ja kõhu päripäeva ümber naba silitamine. valu ajal ei tasu hakata jalgu väänama kõhule või masseerida kui laps käes röögib. Võtad end kokku, paned paljad kõhud vastakuti ja jalutad ringi, teed soojakoti kõhule (vaata, et ville ei tekita beebile ja alati on midagi naha ja sooja eseme vahel.. nt rätik).
Kuna teadlased ei tea miks beebid koolikute (gaaside) käes vaevlevad ega saa väita, et tegu on ema toitumise või muuga, siis oletatakse, et tegu on soolestiku arengus. Beebide sooled on veel nõrgad ja gaase välja lasta ei oska. Sa saad talle vaid toeks olla, sest pole ka teadusliku tõestust, et igasugused gaasidele mõeldud tilgad aitavad.
Nälja nutt on teistsugune, laps üldiselt vehib peaga ja otsib rinda. Kuid mida tihedamalt pakud seda parem on piima tootlikkusele kui ka lapse arengule. No ja kui see välja tuleb, siis teeb ta ka hädaldavat häält, mitte ei kisa.
Gaasid võivad kesta neli kuud, vahel kauemgi, seega varu kannatust, aga see möödub kunagi ja lohuta ennast sellega, sest muud kui oma valudes ja nutvale beebile muudmoodi väga toeks olla ei anna. Võid enda jaoks muuta toitumist, teha gaaside ajaks sooja vanni, panna soojakotike kõhule, olla nahk-nahaga kontaktis. Viimane variant on beebile hea, sest ta tunneb, et oled ka nii raskel ajal temaga. Sellel ajal kipuvad emmed end abitu ja kasutuna tundma, aga seda te ei ole ja see ime vajab teid. Kui suudad rahulikuks jääda, siis oled ülitubli emme, kui ei, siis oled tubli ja vapper emme.
Mida rohkem sa beebile lähedust pakud ja mida rahulikum sa ise oled seda rahulikum on ka tema. Mida närvilisemaks ja väsinumaks muutud seda raskemini lähevad ka esimesed kuud. Palju kaisutamist ja lähedust, toida kõht täis, hoia tuba soojana, ära jäta kakat püksi ja kõik muu on ok.
Muud sa oma nunnuga teha ei saagi kui jälgida tema arengut, pakkuda süüa, pesu, lähedust ja armastust.
Vahepeal on vaja teha ka selliseid protseduure nagu küünte lõikus, beebikõõma kammimine peast, D-vitamiini igapäevane manustamine, kuiva naha puhul kreemitamine. Beebsud on nagu meie, aga kuna nad end ise aidata ei saa, siis küsivad nad kõike kurtval noodil.
Võib juhtuda, et beebi ei kannata kõiki mähkmeid ja tekib lööve, siis aitab tsinksalv, vaheta ka mähkme firmat. Kui sa sööd midagi allergeenest võib tekkida ka nahale lööve, kuid see võib olla ka beebiakne. Kaka muudab aeg-ajalt värvust. Olenevalt siis sellest mida sa sööd võib olla see roheline ja limane või tükiline.. üldiselt kollane munapuder.
Seni kuni beebil pole palaviku, ta võtab kaalus juurde, kasvab ja on rõõmus ja roosa, siis on temaga kõik korras ja saad kõike ise lahendada. Vastasel juhul pöördu arsti poole, ka siis kui ema sisetunne ütleb, et sellel korral on midagi valesti.
Ka sinu emotsioonid on korras. Teisel beebi elunädalal võib tekkida mammamasendus (+1), seega ajab kõik nutma ja sa ei saa aru miks, ka see möödub. Proovi õnnelik olla, ka siis kui ta nutab, sest ta on sul siiski olemas, isegi kui tal on valus, siis on ta terve ja elus. Alati on mille üle rõõmu tunda. Ära lase masendust kallale, sest kui ta sul nt öö jooksul 5x süüa nõuab, siis sa oled muidugi väsinud. Jäta vahepeal tubade kraamimine sinnapaika ja jäta mustus kahe silma vahele, sest sa ei saagi beebi kõrvalt kõike jõuda. Kõik kestab vaid aasta ja siis igatsed sa seda hetkel rasket aega taga.

Jõudu ja jaksu, ehk keegi lisab ka kommentaaridesse tähelepanekuid mida veel teha beebide osas. Värske emana on raske ise kõike teada ja alati pole aega arvutisse googeldama tormata. Seega ühest kohast kõik mingil ajahetkel kätte saada oleks ju super. :)
Pildiotsingu lisatoit imikule tulemusPildiotsingu how to feed baby tulemus
Ilusat kooskasvamist, tugevat närvi ja vaprat meelt! Olete tublid ja saate hakkama!

KÕIK MATERJALID EI OLE 100% TÕESED JA EI VASTA JUST SINU BEEBILE. RÄÄGI IGAKUISEL VISIIDIL OMA PEREASTIGA KES SU BEEBI KASVU JA TERVISEGA KURSIS ON. ÄRA HEIDA KORDAGI MEELT, ME KÕIK OLEME HÄDAS OLNUD JA KOOS TIBUGA NUTNUD! SA POLE AINUKE KES END HALVASTI TUNNEB VÕI VEEL MIDAGI HULLEMAT.

KUI SA EI SAA KÕIGEGA SAMA HÄSTI HAKKAMA NAGU IGAS ÕPPEMATERJALIS, SIIS SA POLE SAMUTI AINUKE. ME KÕIK EKSIME JA TEEME VIGU. KA SEE KUI SA EI SAA SOOVITUSTE JÄRGI TALITADA, NT AINULT RINNALAST KASVATADA, SIIS POLE SA HALB, ET LUTIPUDELIST ANNAD, KUI SA EI MÕISTA, ET BEEBIL PAHA ON KOHESELT, SIIS OLED SA LIHTSALT INIMENE. KÕIGIL ON OMA MEETODID JA OMA TÕDE ASJADEST. KASVATA TERVE JA TUBLI LAPS, MUUD MIDAGI.

Seotud kujutis

Ka beebid pole kõik ühe koore alt, seega arenevad nad erinevalt. JA AEGLASEMALT ARENEV BEEBI VÕIB OLLA KORDADES INTELLIKENTSEM KUI KIIRESTI ARENEV BEEBI, see pole reegel, aga ei tähenda, et sinu laps teistest kehvem on. Ära lase teiste sõnadel endale mõjuda ega end heidutada.
Pildiotsingu beebi areng tulemus

Linke:

BEEBIDEST
http://www.emmedeklubi.ee/beebi/kogu-tode-beebidest-2078/
http://www.lastehaigla.ee/v/
hooldus-  http://www.emmedeklubi.ee/beebi/beebipaevik-beebihooldus-3567/
imetamine-  http://perejalaps.delfi.ee/imik/10-nippi-kuidas-last-paremini-imetada?id=70232735
http://www.emmedeklubi.ee/beebi/video-beebipaevik-esimene-imetamine-3695/
http://www.terviseleht.ee/200507/07_imetamine.php
nutuga toime tulemine-  http://naine24.postimees.ee/2693622/abiks-varskele-emale-kuidas-vastsundinu-nutuga-hakkama-saada


ARENG
http://perejalaps.delfi.ee/imik/lapse-areng-esimesel-eluaastal?id=69771713
http://www.emmedeklubi.ee/beebi/beebi-areng-esimesel-kolmel-elukuul-2252/
http://www.lvrkk.ee/kristiina/Anu_Leuska/oo/imikuiga.html
Harjutused
http://naine24.postimees.ee/2057102/harjutusi-mille-abil-toetada-beebi-arengut-esimestel-elukuudel

LISATOIT
http://www.emmedeklubi.ee/beebi/kuidas-millal-ja-millise-lisatoiduga-alustada-4024/
http://perejalaps.delfi.ee/lapsetervis/beebi-esimene-lisatoit-tee-ise?id=68105491
https://www.kliinik.ee/teemalehed/tervelaps/aid-17532/millal-tohib-imikule-lisatoitu-anda-

GAASID
http://perejalaps.delfi.ee/imik/kuidas-beebi-gaasivalusid-leevendada?id=47681865
https://www.kliinik.ee/beebi_gaasivalud

HAMBAD
http://www.ut.ee/tervis/hambad/p1_2.htm
http://www.emmedeklubi.ee/beebi/20130103-29-hammaste-tulek/

UNI/MAGAMINE
http://perejakodu.ohtuleht.ee/771248/koik-mida-pead-teadma-beebi-une-kohta
http://www.emmedeklubi.ee/beebi/kas-vastsundinu-peaks-magama-kulili-voi-selili-6902/Pildiotsingu how baby have to sleep tulemus

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.