Vaene peabki vaene olema!


Imelik teemavali, aga kerkis üles seoses ema lausega, et kusagil arutati, et rikkad peaks vaestele raha hakkama andma. Või vähemasti võiks seda tegema hakata. Oli mingi seadusega seotud teema või miskit ja kuigi ma kuulun sinna kesklassist allapoole, siis leidsin minagi, et vaene peabki vaene olema!
Rikkus ei tule lotovõidu või kaela kukkunud raha kaudu. Kui sa oled vaene, siis oled sa seda omal süül, enamasti ei oska rahaga kas ümber käia või seda lihtsalt hoida. Raha armastab raha ja raha läheb sinna kus seda on, sest seal seda hoitakse. See kes raha teha oskab, sellel ka raha koguneb. Teised saavad rahahulluse kui veidi rohkem tuleb, või leiavad, et nii peabki elama, et üks laen teist taga ajab. Seega miks anda raha sinna kus sellega ei osata naguinii midagi tarka teha? Kui teaks, et raha andmine aitaks inimestel paremini jalad alla saada ja hakata ka ise paremini teenima või aitab paremini edaspidi toime tulla, siis muidugi, miks mitte. Paraku näitab elu seda, et see kellel pole, sellel ei hakka ka kunagi olema. Need kes ise suudavad üles ronida mööda redelit, neil on seda raha, neil on ka pealehakkamist ja julgust, oskusi rahaga toimetada. 
Nii paljud elavad palgapäevast-palgapäevani, ometi suudan keegi kes vähem teenib midagi kõrvale panna. Siis tuuakse näiteid autode ja majalaenude näol, et selle pärast, aga ometi on need kõik inimese vaba valik olnud. Ma pole ju ka isegi seda rikkuse saladust avastanud, aga eks ma püüa. Samas käivad ka meil rahahullused peal, et kui liiga palju järsku saad, siis tahaks nagu kõike mida muidu ei ole saanud. Kuid see ongi see koht kus peaks nagu aru saama, et ju siis pole ma rahaga sõber, sest suurim vajadus on ju sellest kiiresti lahti saada. 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.