Minu sünnituse algus ja lõpp

Natuke infot, et mis ja kuidas.
Olin rase 38,6 nädalat. Tähtaeg oli nädala pärast. 38n täitumisel oli visiit ämmaemanda juurde. Kus kinnitati, et emakakael on küps ja kaks sõrme avatud. Beebi oli tubli ja tundis kõhus ennast suurepäraselt. Mina olin küll paistes ja väsinud, aga ka korras.
Limakork eraldus mul kohe samal päeval kui ämmakal lasin emaka kaela kontrollida. Sõitsin Tartust Tapale (Evelin Gross on lihtsalt parim ämmaemand!) ja õhtupoolikul vupsas kork välja (selline verine sültjas ja läbipaistev ollus). Järgmisel päeval katsetasime vahekorda.. polnud mugav, tekitas emaka kokkutõmbeid. Limakork eraldus jätkuvalt mingil määral.
Edasi hoidis mees eemale. Mis siis ikka.. tegin 8km jalutuskäigu ja järgmisel hommikul tõstsin kodus mööblit, valmistasin toa beebi saabumiseks ette. Lõuna paiku läksime emaga ujuma ning vesiaeroobikasse. Sealt vanemate koju autoga ja jala lapsega mänguväljakule kelle vanaisa lasteaiast ära tõi ja nende juures ootas. Koju jõudes tegin 3 kükki ja panin liha ahju koos kartulitega.
Maanus oli pojaga teises toas ja mängisid seal. Minul oli hinges kõhe tunne ja tegelikult hommikust saati pinges ja emotsionaalne. Pisarad tulid sest ma ei tahtnud nõusi ära pesta, kartuleid koorida, polnud energiat, et teistega koos mängida. Kõik ärritas, kuidagi rusutud oli olla, sest peale ämmaka kontrolli oli ebamugav päevade laadne valu mind kolm päeva kimbutanud, lisaks torkis ja vaagen nagises iga sammuga. Nii ma sealt ahju eest püsti tõusin ja sain aru, et vett valgus püksi. Jalutasin toaletti, piilusin ja side oli heleroosa ja vettinud. Panin uue ja seadistasin ahju ümber, panin taimeri ja jälle läks alt soojaks. Olgu.. hüüdsin Maanust ja nii ta tuli, vaatas ja kõhkles. Ütlesin, et ehk ootame söögi ära sest ju beebi vajutas lootekotti lihtsalt augu ja vett võib mõnda aega niriseda, oleks pea juurest kott kokkutõmbe tõttu või surve tõttu lõhkenud, siis mopitaks ma hetkel mööda kööki. Läksin magamistuppa pojaga seletama ja siis vetsu. Pahh.. uus laar vett.. veidi verisem. Läksin Maanust tagant kiirustama ja kui telefoni võtsin, et ema ja isa poja juurde kutsuda, siis jõudis mehele ka kohale, et Ongi aeg. Toimetasime ja vaatasime beebikoti läbi.. panime asju juurde ja võtsime vähmaks ning algas sõit Tallinna.
Edasi jõudsin ilma valudeta haiglasse, Pelgus on suurepärane töötajaskond, see tuleb ka ära mainida. Valvetoas kontrolli käigus pahisesid ülejäänud veed ka välja. KTG all valusi veel ei olnud.. olid kokkutõmbed, aga uu ega aa ei tulnud. 2h hiljem kontrolliti avatust ja peale seda läks valudejada lahti. Uuu ja aaa oli parim kaaslane. Pikali olles olid tuhude vahed üleelatavad.. seega piinasin ennast ja tuiasin ringi raamiga, oli küll valus, aga ka lootus lõpule jõuda. Pärast 4cm olid põrguvalud (haiglasse jõudes oli 2.5 avatus ja emakakael  1cm pikk).. Ämmaemand vaatas kella mis oli 1.. olime toas olnud juba 3h.. olin juba pikemalt protsessitanud kui esimese sünnitusega mis kestis pm 1.5h. Valud olid juba nii suured, et kuuldes neljast sentimeetrist olles juba mitu tundi haiglas.. see viis rivist välja. Maanus oli terve aja toeks, pakkus vett ja kui uu või oo läksid kähedaks, siis meelitas lonksu võtma.
Öeldi, et kui kuueks pressid ei tule, saan tableti. Õnneks ma kuut ei oodanud ja ei mõelnudki sellele, olin kindel, et nii pikalt ei lähe. Lõpuks maandusin voodisse, et pikendada vahesi tuhudel ja puhata kell oli vast pool kolm siis. Palatid on palavad.. ämmakas soovitas käpuli koti peale minna, aga siis oli valu liiga suur ja hingamine ei kergendanud kuidagi. Seega läksin oma raamiga jalutama, valud olid juba pildituks rebimas ja Maanus püüdis mu raami kahel korral.. Peagi röökisin, et ma pressin otse põrandal. Tunne oli, et jõud on lõppenud ja ongi kõik.. ma panen pillid kotti. Kuid siva aidati mind voodisse. Kohe ründasid pressid.. esimese hingasin mööda.. surve oli tugev ja ma teadsin, et pääsu ei ole. 4 pressi.. 1 omaalgatuslik valekäik neist lootusega ise kiirendada taas (kuulake ämmakaid parem!) ja soe beebi tõsteti mu kõhule. Keha vappus, pisarad valgusid higiga koos mööda nägu alla. Väiksed pisted alla ja platsenta välja ning oligi õudus möödas ja ime minu kätel.
Ma olen rahul.. õnnelik ja igatsen meie poja ka siia. Tütreke on super tubli. Imes poolteist tundi tissi ja magas 4h. . Nüüd ka tukub aina.. ise oleme surmväsinud ja 11h hiljem ootame ikka veel perepalatit sünnitustoas.
Esimene kaka nii mul kui tal tehtud. Pissil käidud.. pesta tahaks, magada ka.
Elu on niiiiiiii ilus!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.