Ikka need kuramuse gaasivalud beebil!

Ajab ikka vanduma küll, sa pole saanud veel korralikult kopse looteveest tühjakski köhida kui juba teeb kõht põrguvalu! Sina istud laps süles, pisarad voolamas ja lihtsalt pead pealt vaatama. Kas see on karistus emale või beebile? Tundub, et mõlemale!

Pildiotsingu gaasivalud beebil tulemusMillega saab olla nii väike ja värske kodanik ära teeninud selle valu. Arstid väidavad, et ei jäta jälgi, aga vaimseid? Kuidas see mõjutab beebit emotsionaalses arengus kui ta peab kohe siia ilma tulles valudega võitlema? See väike alla 50cm pikkune inimene kes ei kaalu veel kolme ja poolt kilogi tunneb sünnitusvaludega pea võrdset valu. Sa näed kuidas väiksed käed rusikasse tõmbuvad ja meeleheitlikult vehklevad, kõht muutub kivikõvaks, väiksed jalad kerivad end vastu kõhtu ja siis löövad end pulksirgu. Südant lõhestav appikarje kostub seni vaid muianud suult ja põrgu algab!
Emadel on raske, sest seda kõike oma lapse peal kogeda on nii raske, et seda ei saa sõnadesse panna. Sa istud oma voodil ja kiigud edasi tagasi, su silmad seisavad vaevu lahti ja sa hoiad oma taastuvate hormoonide keskel nuukseid tagasi, väike abitu ja üdini sinu vastutusel olev imik kätel. Sa oled läbi proovnud kõik võtted mida lugenud oled, aga näed, et see ei aita ning meeleheide alaku! Sa tead, et need tillukesed käed, mis sihitult midagi haarata püüavad, soovivad sinu abi. Väike pea sinu rinnal puhata, aga näed teda valudes ja ei saa midagi teha. Ema süda tahab sellel hetkel lõhki minna, aga sa hoiad ennast koos, sest katkise sinuga pole sellel pisikesel hingekesel midagi teha! 
Järgmisel hommikul, kotid silme all, juuksed pusas ja mingid plekilised püksid jalas, suudad sa mõelda vaid rohtude peale ja tormad apteeki, otsid, et mis ja kus on gaasirohud, vahetad D-vitamiine ja jõuad ikka painava öö juurde tagasi. Sa ei märkagi kaduvat aega ja seda, et sinu pisike rosin on juba pea nelja kuune ja üpris suur beebi juba. Ning siis need valud kaovad ja sind jääb painama mõte, et sa ei nautinud seda pisimast pisima aega piisavalt. Arvad, et oled järgmise lapsega targem või kaotasid täiesti soovi järgmist saada, sest tunned, et oled emana läbi kukkunud. 
Selline see tore gaasivaludega elu on. Sa alles kohaned uue inimesega ja püüad rütmi sisse saada. Tolmurullid kasvavad nagu koduloomad taonurkades ja pesuvirnad kuhjuvad. Kõige vähem soovid sa, et kuskilt tuleks mõni külaline, sest sa ei suuda mõelda ka, et pead pesema jõudma, tube koristama ja samal ajal beebiga tegelema.. alguses tundub see lausa ilmvõimatu. Õnneks on mulle minu elukaaslane üüratult palju toeks olnud ja tolmuimemise ja nõud enda kanda võtnud. Samuti majandab ta suurema lapsega õhtuti ja aeg-ajalt üritab ka gaasivalusi leevendada meie pisikesel. 
Muidugi olen ma juba kogenud sellel alal ja juba tean paari nippi, et õhtu lihtsam oleks. Seepärast masseerin ja kronksutan ma neid jalakesi päeval pea iga tunni tagant, meelitan puuksud ja krooksud välja, siis ei pea laps õhtul kõikide nende mullidega võitlema kui keha juba väsinud on. 
Seega.. ma lähen vaatan oma tolmurullikesi ja mudin taas tibu kõtut, siis ehk poja ka lõunaunest üles ja saab suure pusimisega õue ka mindud. :)

meil on hetkel: 
Pildiotsingu gaasirohud tulemus
Markusega kasutasime: 
Pildiotsingu cuplaton tulemus
Ära proovisime veel:
Pildiotsingu espumisan tulemus
Pildiotsingu sab simplex baby tulemus
Pildiotsingu rela drops tulemus
Pildiotsingu gefilus tilgad tulemus

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.