beebi ja gaasivalud/koolikud

Esmalt oled kokku pakituna pimedas, vett täis koti sees, kuuled rahustavat tukslemist ja ühtäkki muutub keskkond ülikitsaks, pea surutakse kusagile vahele ja ühel hetkel vupsad sa suurde avarasse kuiva ruumi. Õnneks pannakse sind kohe jälle selle tuksleva asja juurde ja sa rahuned peagi, sõõrmetes meeldiv ja turvaline lõhn ning ümber kaks suurt ja hellust täis kätt. Siis viiakse sind külmale kaalile, sind mõõdetakse ja torgitakse ja oledki üle elanud oma esimesed valud. Nüüd naased sa oma tuttava lõhna juurde ja saad kohe imeda korralikult kõhu täis. Mõned päevad on rahulik ja sa saad emme kaisus aega veeta, issi on ka kohal ja turvalised lõhnad ja paid hoiavad sind kaitstult.Paraku kõik beebid sellises õndsuses ei ela ja mõned päevad peale sündi või mõni nädal peale sündi ründavad neid kõhuvalud. Kas seda tekitab toit, stress, hirm, d-vitamiin või miski muu, aga juba väga vara hakkab see väike ja süütu inimene tundma oma pehmes kõhus koledaid valusi. Enamikel juhtudest ei ole lahendust, veidi leevendust võib saada, aga see on ka kõik. See on perele raske aeg, sest beebi nutt teeb haiget kõigile, kes ilmakodaniku armastavad ja selline valuline appihüüd nii abitu lapse suust kõlab nagu koop makku. See on koht kus ema vajab abi, sest tema emotsioonid on samuti veel hellas järgus ja väsimus beebi toitmisest öösiti mängib koos kokku tõmbuva emakaga rolli. Võib tekkida hirm ja stress ja jumal hoidku, et mitte depressioon, sest kõige suurem mõistuse röövija on abitustunne. Sa tahad seda väikest imet hoida ja kaitsta, aga ometi on kohe alguses vaja toime tulla tema piinade nägemisega ja väga raske on leida viisi kuidas aidata.
Seega.. ma räägin nüüd nii Markusest kui Sandrast, sest paljud väidavad, et tüdrukutel gaase pole. Jumala vale! Markusel algasid gaasid kohe peale sündi ja muutusid kohutavateks neljandast päevast. Tema valud olid nii tugevad, et mina vaimselt nendega toime ei tulnudki, vajusin aina sügavamasse depressiooni ja palju oli pojal abiks issi kes võitles koos temaga valude vastu. Markuse gaasid kestsid terve päeva.. lõunast algasid meeletud valud ja vahel andsid vaid 10-30 min aega puhata, laps kukkus kohe unne kui valu hetkeks järgi jäi. Mina kärpisin toidulaua täiesti koomale ja vahetasin nii vitamiine kui gaasirohtusi. Lõpuks nuttis ta luasa verevalumid omale naha alla ja see valu on mul siiani hinges, sest oma last valudes näha on nagu piinarikas suremine. Markuse valud kestsid üle nalja kuu, me tegime vanni, mähiseid, hoidsime kõhul, püüdsime jalgadega võimelda, aga see tundus nii piinarikas lapsele, et peagi loobusime igasugu kehalistest võimlemistest ja mudimistest ja kõhu silitamisest.
Mis oleks mind aidanud Markuse ajal.. ta sõi tihti ja vähe.. seega-
Õhku satub seedetrakti ka süües – seda nii rinnast kui lutipudelist imedes. Rinnapiima koostis muutub iga imetamiskorra jooksul. Esmalt saab imik eelpiima, mis on lahja ja sisaldab palju valke ning laktoosi, lõpupiim aga on kaloririkkam sisaldades rohkem rasva. Imikud, kes söövad liiga sageli ja vähe korraga, saavad ainult eelpiima ning neil esineb gaasivalusid rohkem. Seetõttu võiks lasta lapsel süüa ühest rinnast piisavalt kaua või pakkuda talle järgmisel korral sama rinda, et laps saaks ka lõpupiima kätte. (allikas:postimees)
Sandraga on natuke teine lugu. Tal on ka valud kõhus, aga samas pole ta veel südant lõhestavalt nutnud. Ta küll on teinud mõned appihüüdvad kriiskad, mis kohe hinge nöörivad, aga nii hull veel ei ole ja loodan siiralt, et ei lähe ka, sest ma ei elaks ka teise lapse piinasi üle.

Seepärast olen ma korralikku uurimustööd teinud, ma küll ühegi rohu kohta midagi öelda ei saa.. ei paista väga, et miski millestki rohkem või vähem aitaks. Kuid eile toimis pooltäis soojakott lapse kõhu ja minu kõhu vahel, samas kõrv vastu minu rinda kuulamas minu südamelööke. Samuti sain ma selgelt sotti, et Apoviti D-vitamiin on kurjast ja tekitab väljakannatamatuid valusi.. seega eile ma talle tilkasi ei andnud ja lähen täna uutele järele. Kahjuks on neid nii palju, et jumal teab millal ma õigeni jõuan, aga ma annan endast parima.
Minu lapsed on minu varandus ja minu elu kristallid. Kui ma nende heaolu nimel ei pingutaks, siis poleks ma ka mingi ema. Aga ma jagan teiega ka oma lemmikuid allikaid, et kuidas ja mis gaase leevendada võivad ja mida teha beebiga üldse kui tal on valu. Samuti saab neist allikatest ka muud vajalikku.
Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.