Meie pere vastlapäev!


Kuna lumi kenasti ära sulab ja mäele minek on üks paras pori virr-varr, siis arvatavasti me sinna ka trügima ei hakka. Aga eile olin ma kindel, et vastlapäeval saab oma tehtud hernesuppi ja kuna tavaliselt selleks ajaks kui mina oma suure kõhu poodi vean on kõik inimlikud ja klassialised kuklid kodudesse veetud, siis tuleb ka need ise teha!

Mulle meeldiks kui me elaks mehe omakestega üksteisele lähemal ja saaks teha suure ühispäeva. Aga kuna me ei ela, siis sai ämma ja mehe venna perega mäel käidud ja õnneks õigel ajal, sest siis oli nii talve kui lund ja lustida sai ka. :) Ainuke mida sellel ideaalsel päeval ei olnud olid hernesupp ja kuklid. Markusele sellised perepäevad väga meeldivad! Seepärast on tore, et keegi selle osas ei pidurdanud. Meie ainult ise hilinesime, sest mees arvas, et võtab ka lumelaua mäele kaasa ja seega oli vaja kodust läbi põigata. Ometi oli tore päev ja ikka lumega! 

Täna on siis see õige vastlapäev, seega olen ma hommikust saati kuklite ja supi meeleolus. Kuna ma alati olen ka mäel käinud ja sõduripoiste suppi ja musta teed saanud, siis sellel korral on need mul enda kodus. Saab ka lapsele ilusa traditsiooni tekitada. Sai just ka vanematele teatatud, et meil on isetehtud vastlad kodus. Vaatab ehk saab ka vurr valmis meisterdatud. ;)

Sai ilusti eile herned ja kruubid likku pandud. Täna on juba mõnus lõhn neist köögis kui piiluma läksin. Aga kuna ma kõike korraga tegema hakkan, siis jätsin nad veel likku ja hakkasin kuklite tainast tegema. Seega sai nagu ikka, mees poodi joosta, sest klassikaline mure.. meil jääb jahu väheks! Muidu me alles eile käisime poes ja ostsime kõik materjali ära. Ainuke mida polnud oli pressitud pärm, seega kasutasin kuiva (üldiselt ei soovita). Taigen näeb mõnna välja kui on juba pool tunnikest kerkinud ja kohe kui supike on saanud tunni potis muliseda koos suitsuribidega, siis saab kasutada meie nappi tööpinda kuklite vormimisel. ;) Oeh.. no ja siis läheb selle vahukoorega müttamiseks. Lubasin mehele, et kui veidi järgi peaks jääma, siis saab kasvõi alustassi suuruse brita koogi endale. :P Paras nuumaja olen ma küll. Õnneks on meie pere kuldne reegel, et kuus korra. Nüüd tuleb pm 2, sest mul oli sünnipäev koos omavalmistatud napoleoni koogiga ka. Aga järgmine kuu sündmust ei ole.. ja arvan, et tillukese ilmakodaniku kõrvalt me kooki ei tee ka. Seega.. juhuuu.. kulid ja supp.. täna on pidupäev!
Poja hetkel küll on lasteaias, mõtlesin korra küll koju jätta, aga ka seal tehakse traditsioonilisi asju ja ma arvan, et tal on ka seal nii kuklid kui vastlapäevale kohane liug ja meisterdamise rõõm. Minu lapsepõlves olid vastlad püha päev! Sama suur ja tore nagu seda on jaanipäev. Ikka oma kohalik mägi ja võistlused ning õhtu täis vastlakukleid, omakesi ja soe saun. Sauna ma muidugi sellel korral pakkuda ei saa. Korra oli küll mehega plaan teha hoovi iglusaun, aga meil on väike pesuruum ja mul juba jookseb higistest kehadest mõeldes judinalaviin mööda selgroogu alla! Seega.. eh kunagi teine kord. :D 
Vaatan, et isegi päike tuleb täna tervitama, linnudki laulavad oma kevadist meloodiat akna taga ja järgmine püha on munadega juba. :P Siis ma küll traditsioone väga ei tea, aga pajutudud saab koju toodud ja munad värvime ka ära. Mõned dekoratiivsed pühadekorvikesed võib ka valmis teha ja muru saab tuppa kasvama pandud. 
Teate, elu on nii ilus kui näha neid nii nagu nägema peab ja vahel tuleb kurja osa ees silm kinni pigistada, sest julmust on meie ümber piisavalt. Kui süda on puhas ja armastus valitseb, siis mõni päev õnne on ka lubatud. :) 
meenutused eelmisest talvest!

Häid vastlaid teile!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.