Eestisse beebide loovutus kastid

Mingi hetk ma lugesin nendest. Olid vist Lätis, ma varsti googeldan uuesti. Aga mulle jäid sisse vastakad tunded. Kas see on õige või vale? Kui juba loobuda tahab, siis poleks ju naginii hea ema?
Nüüd kui olen sellele mõelnud tagantjärele ja tean seda depressiooni ka, siis ausalt.. ma ei tea mis õige oleks. Samas kui inimene ikka tahab last ära anda või ei taha üldse seda last, siis oleks ju tore kui ta saaks beebi mujale panna kui visata kraavi/metsa/prügikasti/kastiga kellegi ukse taha/pargi pingile/üksi koju. Vb on tegu narkomani või padujoodikuga, kuigi viimased teevadki ju süütuid beebisi raha pärast, siis saab ju pudelite taha jälle. Teisalt.. lapse võib ju kasti ka panna segaduses ema. Naine kellel on pea sassis valedest otsustest, aga tegelikult on tegu korraliku ja hooliva naisega kellel on hormoonid sees sassis. Vb jättis mees enne sünnitust maha ja paanikas jätab lapse maha, sest arvab, et ei tule toime? Või tõesti katus sõidab ja ta ei suuda oma tundeid beebile koondada. Kui ma oleks vb üksi jäetud olnud oleks ka minu lapse saatus loovutuskastis, tundub ju kerge ja süütu ja siiski inimlik loobumine, sest isegi oma suures deprekas poleks ma teda vast kraavi heitnud. Ehk poleks. Nii paljud naised põevad vaimse häire all, aga ei hooma, et sellele on lahendus. Siis tunduks loovutuskast justkui pääsetee ja jumal hoidku kui ta siis ühel hetkel oma teost aru saab! Arvatavasti riputab end mõne tala külge. Kuigi need emad kes tõesti vihkasid oma rasedust, beebit ja kõike, mis oleks emale omane, siis oleks minumeelest see kast suurepärane. Laps jääks arstide hoole alla ja saaks arvatavasti ka uue kodu. Isegi kui see jubedalt kõlab, nii on! Beebide elu on siiski kõige tähtsam ja ma usun, et see siiski nede huve arvestades parim lahendus selles riigis. Kindlasti saavad enamik parema elu kui need kes sunniviisiliselt vanematele jäävad ja keda vihatakse ja jälestatakse. Kasvatatakse kui loomi ja juba imikuna saavad söögiks seda mis juhtub. 

Uh.. ma kujutan ette, et paljudel on raske mõista mõnda ema kes loobub, aga mul ei ole. Mul on raske mõista, et kuidas inimesed raha pärast suudavad lapsi teha või neid peksta ja vihata, looma kombel kohelda ja jätta nad ilma vanemlikust armastusest. Ma ei mõista ka neid kes vaid üldise surve pärast lapse teevad ja siis rahal neid kasvatada laseb. Ise kiideldakse, et kõik on olemas lapsel ja saab mida tahab, aga tegelikult on kodus üks kasvatamatu jõnglane kes hindab vaid asju, sest armastust pole ta tikutulega ka näinud!
Beebikastid

http://m.postimees.ee/section/892/694714

http://maailm.postimees.ee/904222/laeti-beebikastidesse-on-jaeetud-18-last

Natuke infot ka reaalselt koledatesse kohtadesse hüljatud beebidest (närganärvilstel oma hiireklikike eemal hoida ja mitte vaadata!).

http://www.ohtuleht.ee/69543/huljatud-imik-sai-vanemad

http://www.ohtuleht.ee/550339/salos-huljatud-beebi-ema-on-leitud

http://www.estinfin.ee/uudis/video-venemaal-paasteti-huljatud-ojast-leitud-ja-sipelgatega-kaetud-vastsundinud-beebi/

http://www.kidspot.com.au/baby/real-life/in-the-news/abandoned-baby-mother-has-been-charged-with-attempted-murder

http://pulse.ng/gist/wicked-world-day-old-baby-recovered-alive-from-pit-toilet-id4861485.html

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.