Masendav klikikoguja ja pereblogijate määrija


Eks ta vast nii satu olema jah kui kirjutad teema puhtast südamest ja eeldad talle ikka oma tavapärast tuhendetkonda lugejat. Paraku või õnneks, ka minule oluline ja tähelepanu vajav teema kogus suisa 30 000 lugejat ja siis mina ikka imestan, et miks nii kurjad ja õelad kirjad. 
Masendav on kui keegi kuulutab laialt, et ma selle pealt raha teenin. No ja siis veel pullim on lugeda, et mu leht reklaame täis on, sest ainuke, kes siin veel minuteada midagi reklaamib on blogger ise. Seega näed sa asju mida ise googeldanud oled ei muud. Mingid sendid vist selle pealt jooksevad, aga pole ma blogi eest tänaseni veel sentigi raha teeninud. Aga kui kõik seda mulle näkku viskavad, et ma klikke jahin, siis tekib küsimus, et kas mul oleks siis võimalik nende klikkide pealt midagi teenida ka? Vist siiski mitte, sest selleks on vaja koostööd ja muud sellist, mida ma hetkel ei tee kellegagi, sest ma lihtsalt ei oska otsida või saada neid partnereid. 
Pealegi minu põhiline eesmärk ongi vaid oma vaadet jagada ja ma mõistan, et kõigile see ei sobi, aga lugeda näedsa tahab ikka ja klikib peale. No nutma ma ei hakka kui ei meeldi ja takka ka ei kiida. Kõik mis siiani klahvidelt tulnud, on täitsa minu vaba aeg ja mõtted ning soov neid jagada. Ma isegi ei ole kunagi mõelnud, et kas tahan meeletut tuntust koguda, aga tahan, et osad teemad (sünnitusjärgne depressioon, loomade piinamine, laste ahistamine, koduvägivald) siiski paljude inimesteni jõuaks, sest maailmapäästja siiski minu sees karjub (isegi kui see mulle endale rohkem kahju teeb kui head teistele).
Südamelähedased teemad ju ongi pere ja nõrgemad ning nende eest välja astumine. Kui ma tunnen, et minu natuke lugejaid saaks midagi mõjutada, siis muidugi ma jagan seda. Kui keegi tahaks mulle selle eest kunagi raha anda, siis jah ma võtaks selle vastu, aga siiski kirjutan ja jagan ma mõtteid hetkel puhta muidu. Ja selle asemel, et 30 000 mind õnnelikuks oleks teinud ma siiski ehmusin. Samas tundsin ennast enamike kommentaare ja kirju lugedes hästi, sest ma pole siiski ainuke kes loomade ja laste eest välja seisab. Sama teeks ma ka vanainimese heaks kui kuuleks, et teda alatult petetud või muul moel liiga tehtud on. Ma seisaks ka sinu (jah viriseja) eest välja kui keegi sulle liiga teeks, sest sa oled ikkagi inimene ja vigu teeme me kõik, mina nende seas. Sama tegin ma hiljuti püüdes kaitsta, kahju eest mida see 30 000 kaasa tõi, sest kellelegi otsest paha ma teha ei taha. Samas kellegi heas või halvas mõttes mõjutamine on paratamatu kui selline lugu on, mis konkreetset inimest puudutab ja ma ei garanteeri, et ma ei jaga veel teemasi kus keegi kellelegi liiga teeb. 
Ja igast sapisest kommentaarist, mis minu pihta visati olen ma ikka veel õnnelik rase naine kes armastab oma pere, kodu, loomi ja kirjutamist. Kuid kindlasti ei ole ma teel kusagile popi blogija poole. Siiani olen oma vihkajatega toime tulnud ja mõistnud, et ka neil on vaja maandamiseks kohta ja kui ma nii sobivalt end letti viskan, siis miks mitte seda minu peal teha. Kuid ma ei pürgi nende kogumise poole, sest lõpuks on kriitika see, mis inimesed populaarseks teeb.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.