Lapse lause: ma kardan lasteaeda minna, ta lööb autoga kogu aeg!


Milline vanem sellise asja peale külmaks jääb? Ma pole mingi superkaitsev kanaema või ülim lõvimamma, aga selline asi ajab küll ka mind magavast asendist tõusma!Täna on kolmapäev, päev mil minu laps kodus emmega puhkab ja lasteaeda ei lähe, sest täispikk töönädal nii tilluksele on siiski liig! Hommikul vaatas ta multikaid ja toimetas omapäi, mina laisa kassina lebotasin pimedas toas ja kuulasin poole kõrvaga, et mida ja kus ta teeb. Lõpuks kui ta kaissu nössutama tuli, siis ma ka ajasin kargud alla ja andsin lapsele süüa ja juua ning käisin pesus ära. Siis tuppa ja kohvi jooma. Nagu ikka ma seda kohvi kaua juua ei saa, sest kusagil midagi hakkab kohe toimuma ja nii ka sel korral. Jube kopsimine tuli teisest toast ja kui ma sinna läksin, siis need jumala õnnistatud metallist autod, mis ainsana laste käpa all vastu peavad käis veel paar pauku vastu tahvelarvuti ekraani! Mis ma tegin? Sain kurjaks, riidelasin valju ja käreda noodiga, võtsin lapse õlgadest kinni ja küsisin kas ta sai aru, mis ta valesti tegi. Alguses eitas, et ei teinud, aga siis loobus ja tunnistas üles. Kolmene veel täpselt sulle seletada nagunii ei oska, et Miks ta midagi sellist tegi, aga haledalt nuttis ta juba küll. Ma küsisin uuesti ja uuesti, et miks ta nii tegi, aga ta ei teadnud ja lasi lõpuks pea norgu: multikas sai otsa. Uhh.. ma tundsin jälle, et mida kuradit, aga ütlesin, et lepime ära. Ta tõusis püsti ja kallistas mind. Nii me istusime emme ja issi voodis üksteise kaisus, vaiksete nuuksete saatel. 
Küsisin, et kas ta sai aru, et tegi valesti ja ta noogutas. 
Sa ju enam ei tee ning vastus oli, et ei tee. 
Mina: Kui sa nii rumalaid asju tegema hakkad, siis ma pean su ikka lasteada ju saatma lastega mängima, siis rumalad mõtted pähe ei tule. 


(laps haaras tugevamini minu kaelast kinni) ei taha lasteaeda!
Minu peast käis läbi sada küsimust, et kuidas minu üdini lasteaia laps on arvamusel, et ei taha minna. Tal on olnud alates pooletiese aastasest peale probleem ära tulemisega, aga mitte kunagi minemisega! Nüüd on ta juba kolm päeva meile mehega seda juttu puhunud ja nutnud, et ei taha minna. Me lihtsate vanematena ikka arvame ju, et vb on väsinud või pole tujus. Aga sellel korral kui ta kodus mu kaela ümber oli hakkasin ma uurima: miks sa lasteada minna ei taha?

Laps ei vastanud, hoidis ikka kaela ümbert kinni.

Kas sa kardad?
Vaikne noogutus.
Keda sa kardad?
Krissut! Ja hakkas nutma.


Esmalt ma mõtlesin, et ta mõtleb mehe vennatütart ja temaga nad kaklevad küll elu ja surma peale (sugulaste värk?), aga hüüdnimi ikka on Kiku mitte Krissu. Ma ütlesin, et Kiku on ju maal.
Mkm.
Kus Kiku on?
Krissu on lasteaias.
Kes Krissu on?
Vastust ei tulnud ja laps hakkas teemat mujale viima (muide, sellele vanusele polegi omane pikka vestlust pidada. Eriti ebameeldivatel teemadel).
Küsisin uuesti, et kas Krissu on poiss?
Ja.
Mis ta teeb sulle?
Vaikus.
Kas haiget?
Ja!
Millega?
AUTOGA!!! JALA PIHTA, KOGU AEG! 
Ma ajasin oma küürus selja sirgu ja vaatasin talle otsa. Kas see võib tõesti olla põhjus miks mu poeg enam lasteada minna ei taha? Keegi teeb talle liiga? Või oli see emme suunatud küsitlusega väikse kolmeaastase fantaasia. Aga kahlus ju on, eks? Kui ta alati on rõõmuga lasteada läinud ja nüüd seda suure nutu ja mitme kordse tagasi kaissu jooksmisega on. Ta kõnnib rühma ukseni ja keerab järsult ringi ja jookseb sülle. 
Ega ma enne targemaks ei saa kui ma räägin sellest kasvatajaga, aga ma loodan, et see nii ei ole, et see on mingi tagasilöök. Ikkagi ei saa ma võtta väikse lapse sõnu tõepähe, samuti ei saa ma ka neid taha aeda vanade luude kõrvale matta. Eks näis, homme uurin kasvatajalt, vb jään ise ka natukeseks ajaks jälgima, mis toimub seal. Kasvatajad iseenesest on toredad, suur rühm ja eks tervel meie perel tuleb septembrist uue lasteaiaga ka kohaneda, sest eks lastehoiul ja aial on vahe ka suur. Aga ka lasteaeda läks ta esimestel kuudel rõõmuga ja suure jonniga vedasime koju teda. 
Eks mul ole omad kahtlused, aga no nendest ma siin kirjutada ka ei saa. Kuid mida järeldaksite teie oma lapse sellisest jutust? Väljamõeldis või tõeteraga seeme? 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.