Paljalt pesus koos lapsega, kui kaua? Ka siis kui täiskasvanud ollakse?


Jälgi mind ka FBs

Miks selline teema, see pole isegi mitte hea küsimus, ma arvan, et vajalik. Näiteks kus on sündsuse piir ja millal on õige aeg midagi muuta. Tundub, et tänapäeva ühiskond, kes paljaid tisse lehvitavad ja õigustuseks imatamist nimetavad, vast paljaks koorivadki end ka laste ees kuni surmani. Ma ei räägi sellest, et sa katte all last restos imetad, see ONGI normaalne, aga mitte siis kui inimene mulle Põhjakeskuses, tiss ripakil vastu kõndis ise telefoniga lobisedes ja kui kõne läbi, siis lõpuks võeti 3 poodi kaugemal isa sülest laps ja pandi sinna privaatala otsa. Ebamugav! Väga ebamugav! See on siiski enese lehvitamine, mitte lapse toitmine ja seda arvamust ei kõiguta miski. Võta aeg maha, mine istu kusagile pingile või toolile, tõmba rätt üle või ainult nibu välja ja pane oma näljane tibu sinna otsa, aga kõndid pool keskust, paljas tiss ripakil, läbi? Reealselt riris ta oma topi tissi alla, sest polnud imtamiseks mõeldud pluus, kas rinnahoidja oli? Nii kaua ma uurida ei tahtnud. Aga mäletan mehe lauset mulle kõrva, et ära sa kunagi isegi mõtle nii tegema hakata! 
Aga alastusest rääkides, Markus nimelt on hakanud huvi tundma oma soo tunnuste vastu ja selle vastu, et kuhu mina enda oma kaodanud olen. Loogiline ju ongi, et mingi hetk selline asi teemaks tuleb, aga mul oli juba nii piinlik seda küsimust kuuldes. Seega huvitab mind, et millal see psühholoogiliselt juba vale on, et sa täies alastuses lapsega koos saunas käid. Mingist hetkest saab sellest ju väär tegevus ja issid peavad selle osa üle võtma. Meil on õnneks pesuruum ka, et ma käin nädalas korra või paar temaga saunas ja vannitame teda, istume koos laval ja loobime leili (ta teeb seda vabatahtlikult ja omal algatusel, ma ei piina last!). 
Samas ma mäletan oma eksist, et kui ta 16 oli, siis käisid tema pereliikmed kõigi teismelistega paljalt saunas. Kõige hirmsam oli see, et minu tekkimine sinna perre ka ei seganud neid. Mina sain šoki ja mäletan kuidas nuttes isale helistasin ja anusin teda järele (jumal tänatud, et mul on minu issi!). Nii ma sel korral poole öö peal sealt minekut tegin. Vaimselt häiritud ja poolhirmunud, see tundus nagu ma oleks veresuguluse pornofilmi sattunud. Enam ma seda kogeda ei taha ja oma last ka sellisesse olukorda ei tahaks seada. Seega millal on siiski õige? Arvatavasti nüüd ongi kui ta kolmeseks saab. 
Samas mida teevad emad kellel meest ei ole? Ei käigi kunagi lapsega koos saunas? Vb tõesti, pesevad riietuses lapse ära või kannavad päevitusriideid samal ajal. Igal juhul on alati võimalus olemas ja sa ei pea sellist asja tegema nagu lapsega paljalt ringi lippamine. 
Minul oli nii, et saunas käisime lapsena vanaema juures, siis jaotatigi mehed ja naised kaheks ja nii käisid ka tüdrukud ja poisid eraldi. Pähegi ei tulnud, et nad nüüd ühel hetkel sinna koos meiega oleks tulnud. Muidu pesi meid ema ja siis ise ikka riides olles kui kodus olime. Ma venna asju palju ei mäleta, sest meil on 4 aastat vahet ja ma ei süvenenud kuidas ja mis nooremaga tehti. 
Üleüldse olen ma rahul paljude valikutega, mis vanemad tegid ja millest meid säästsid. Nt sain ma alles hiljuti teada, et nad tarbivad alkoholi ka mitte pidupäevadel. Nt joob isa õllet saunas ja ema samuti. Meie aga kinnitasime mehega mehe emale ja tädile, et kui külla sõitsid, minu omadele pole vaja küll õlut osta, nad ei joo seda. Jepikajei, siis saingi targemaks.. ma olin vast 18 siis. Nimelt oli meie suguvõsas komme alkohol lauale panna kui lapsed magasid, seega ma nägin pealaudadel vaid veini või šampust, aga polnud ainugi, et nad ka kunagi kangemat kraami jõid. Aga jõud ja nüüd ma tean, aga ise ma alkoholist lugu ei pea, olen joonud küll ja vahel kuus sai pudelike siidrit joodud või pool klaasi cocaga lahjendatud rummi. Mitte, et ma rohkem joonud poleks, teismelisena sai ikka ära proovitud muu ka, aga kui juba Maanusega koos olin, siis tegime katse, tahtsimegi ennast juua nii täis koos, et paha hakkab. Minul õnnestus see ja rohkem ma seda harrastanud ei ole. Oligi minu viimane kord alkohoolik olla. 
Kuid ma leian, et mu vanemad tegid õigest, sest me vennaga kumbki alkoga ei liialda ega pea seda lõõgastumiseks või välja lülitumiseks vajalikuks. Selleks vajame me seikluseid või sporti ja seda paraku on mul viimasel ajal vähe. 
Aga point sai räägitud. Mina leian, et juba kolmese ees alasti olemine on veider, ma ei ütle, et seda kordagi rohkem ei juhtu, aga ma arvan, et nüüd jäävad saunas käigud rätikute sisse. Ja nendes asjades kavatsen ma eeskujuks oma vanemad võtta. Mitte, et nad täiuslikud oleks olnud, neil oli ka omajagu vigu, aga millisel vanemal neid ei oleks? 

Aga mis Teie arvate, pingutan üle või tõde siiski?!

Kommentaarid

  1. Tere.

    Üle sa ei pinguta, pigem pingutad alla. Kui sa juba kolme aastasega ei taha alasti olla...Kolme aastast peab veel pesema, ja hea on, kui seda teeb ema või isa, sest neid usaldab laps kõige rohkem. Lapse kaheteist aastaseks saamisel tuleks koos temaga sauna minna. Tingimatta alasti. Lapsele tuleks selgitada ka, et mehed ja naised käivad eraldi saunades, aga on olemas ka segasaunad, kus käivad ühel ajal nii mehed kui naised. Alguses käiakse saunas oma vanematega, hiljem käiakse saunas juba vastassugupoole esindajaga.

    Poes tissi andmine on tõesti ebanormaalne asi!

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.