Kui sa kustutad kõik, mis on oluline!

Markus sai 17nov 3 aastaseks. Hakkab üks kaunis noormees sellest väiksest lapsest sirguma. Ma alustasin meeldejääva nädalaga juba nädala alguses.
Kolmapäev mil meil on lasteaiast vaba päev tegime me eriti erilise päeva. Kuna ma pikalt planeerisin seda, siis olin ma juba hommikul nii õhinas. Kuna laps armastab kogu hingest igasugust ratastel tehnikat ja viimane nädal oli suureks teemaks rong, siis jätsime me oma armsa BMW maja taha ja kõndisime rongijaama. Võtsime ette tee Rakvere. Rongiga oli päris vahva sõita, aga kuna ma autoga nii harjunud, siis ei tulnud pähegi vaadata, et kus see jaam asub. No igastahes asus see teises linna otsas sihtpunktist väga kaugel ja andis kelku mööda sulanud teid järele vedada. 
Aga kui olime veekeskuses (Aqvas), siis sai ujutud ja möllatud, ning taas tee jalge alla võetud. Sel korral kõndisime me bussijaama kus laps õhinal suuri busse vaatas ja neile lehvitas, oodates meie oma. No ja siis tuli meie buss (väike, umbes 20 kohaline). Olgu, Markus neelas pettumuse alla, aga juba 15 km eemal küsis, et kas me sõitma ka hakkame? Seletasin ja näitasin, et buss ju sõidab, seega ühel hetkel arvas ta, et võime issi järgi kutsuda. 
Kas asi oli selles, et ta oli ujumisest juba tüdinenud ja väsinud või tundis ta ikkagi sama mida mina, väike buss, aeglane sõit, aega nõudev kulgemine. Igal juhul kui ta küsis, et kas issi võiks järgi kutsuda oli mul ka mõttes meie auto ja mugavus. Me oleks selle ajaga saanud 2x edasi tagasi sõita Rakvere ja kodu vahet. Igal juhul juhtisin ma ta tähelepanu söögile, mille olin kaasa pakkinud ja mahlale, mille ta kohe paaki tõmbas endale, üllatuseks oli veel issi jala meile vastu tulnud bussijaama ja mis oleks saanud olla veel parem selle päeva lõppedes kui armastatud isa kaisutus. 
No järgmine päev oli ju päris päev! Lapse sünnipäeva päev, seega ärkasin ma varem, koristasin ja möllasin ning tegin kooki ja käisin poest üllatust otsimas. Kuna ma juba teadsin, mida ta veel saab oma sünnipäeval, siis tegin ma valiku komplekti põhjal. Siis jäi vaid korraldada see, et issi ka üllatusest osa saaks ja kui pojale lasteaeda järgi jalutasin, siis jalutasime me vanaemale ja vanaisale külla. Issi korjas meid sealt ühel hetkel peale ja nii me kodus jälle pidu pidasime.
Järgmine päev oli veidi erinev, sest mulle tuli minu kallis sõbranna külla kellega me poole päevani lobisesime, kohvitasime ja tuhkruga möllasime. Siis jõudis mees ka koju ja peagi sõbranna läks ära, õhtu möödus ehitades ja remontides, sest mees hakkas köögikapile uksi tegema. Seega, mul on nüüd köögikapil uks. :)
Laupäeval oli jälle pidupäev, sest laps ju sündis vanaisaga samal päeval, seega me käisime vanaisa sünnipäeval. See läks pikale ja oli nii tore, et nägime üle pika aja kuidas Markus diivanil unelema hakkas. Mängis autodega külili maas ja tegi kõike lebo asendites. Minul aga oli veel vaja keset ööd koju jõudes kooki tegema hakata ja no järgmiseks päevaks mõned ettevalmistused, et liiga kiireks ei kisuks. 
Eile oli siis Markuse suur pidupäev. Viisime veel vanaema ja vanaisa juurde oma lõunaund magama, et siis ise rahus toimetada ja kui varasemad külalised saabuvad, siis ei jääks uni poolikuks, sest väsinud kolmene oleks tähendanud, et pidu on läbi enne algust. 
Igal juhul läks pidu ka ülimalt toredalt ja kuigi mitte päris plaanipäraselt, siis siiski oli tore ja vahva. Markus oli kinkide üle õnnelik ja nautis päeva täiel rinnal. Emme klõpsutas aga pilte teha, et selline suur ja armas sünnipäev meelde jätta ja jäädvustada. Enne uinumist vaatasin ma veel pilte ja tundsin sooja rõõmu enda südames, kuni hetkeni, mil telefon teatas, et mälu on täis. Ma küll enda mõistes laadisin pildid ümber pilve ja SD kaardile, aga kui originaalid kustutasin, siis ei jäänud mulle enam ühtegi, polnud pilves pilte, polnud ka kaardil. Seega nutsin ma pool ööd oma patja, sest see valu, mis rinnus kokku tiris oli kohutav. Ikka ja jälle ma kontrollisin telefoni ja eimidagi. Sünnipäev oli maha pühitud. See on kohutav! Ja teeb NII kurvaks.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.