Kas sünnitada avalikult? Mis ma arvan?


Miks seda minult küsitakse? Ma ise ka ei tea. Mis on avalik sünnitamine? Seda ma ju ka tegelikult ei tea. Ses suhtes, et video ja fotot ning blogipostitus vist käivad selle juurde. Pole ju midagi rasket eksole?
Tegelikult on küll, sest kes filmib ja kustkohast filmib? Kas ma tahan, et kogu maailm näeks kuidas ma näost lillana ja kileda häälega röökides last endast välja pressin? Ja kas need kes küsivad ikka tahavad seda näha, sest ma oletan, et enamus on esmarasedad ja nad tahavad pilti luua sellest, et mis neid ees ootab. Kas tegelikult ka tahate? See pole sugugi nii ilus vaatepilt ja reaalselt ei suuda te sel hetkel nagunii samastuda minuga. Te näete minu valu ja seda kui jube ma välja siis näen. Vb näitaks see teile KUI oluline on sünnituse juures mees, sest eelmisega oma jõudu ammutasin ma temalt, sellest, et minule kõige kallim inimene on minu kõrval kui mul on kõige valusam ja ma tunnen, et ma ei ole tegelikult suuteline ennast lahti pressima. 
Teate te ka kui palju verd ja muud kraami selle protseduuriga kaasneb? Kui Markus sündis ja mind ratastooli hiljem tõsteti, siis olin ma näoga sünnituslaua jalutsi poole.. ja see oli reaalselt õudusfilmist välja võetud! Su alumine ots justkui ripuks su küljes suure vaevaga. Kõikjal oli palju veriseid linasi, rätikuid, pabereid, arst oli ka verine! Ainuke kes oli puhas oli laps, kuidas, ma ei tea. Isegi meest ma sinna jalgade poole ei lubanud.. ausalt.. see pole midagi mida vaadata ja seda enam ma kahtlen, et kas keegi tahaks seda videolt näha nagu seda palutud on! Pealegi on neid videoid tehtud küll.. kui tahad koleda sünnituse videot, siis youtube aitab sind. ;)
Kujutelm
Reaalsus
Samas ma ei ütle teile never! May be ma midagi näitan ja mingi ülekande teen, sest ma tean seda uudishimu ja ootust ja teadmisjanu hästi. Aga ma ei garanteeri, et kui laps sündima hakkab, et te siis hoopis metsa suunas liduma ei pane. Ja ma pean mehega ka rääkima, sest kas ta tahab mind nii sandis olukorras pildistada, või kas seda tahab teha minu sõbranna? Vb ei taha ta siis enam kunagi lapsi saada! Iseenesest oleks ju äge sest ta teeb häid pilte ja ehk jõuaks hästi teieni, mida ma nüüd siin seletan. Ometi ma ju lähen juba teist sünnitama eksole?! See on lihtsalt minu kiiks, aga ma tahan Markusele kaaslast! Ausalt! Kui ma ainult lapsele mõtlen nagu, et võiks veel 1 olla, siis kindlasti mkm. Ma teen seda puhtalt poja huvides. Üksiklaps oleks kohutav olla, sest sa ei teagi kui palju sulle annaks see, et sul on keegi veresidemega kes tõesti hoolib sinust! 
Aga beebiga on raske.. (mitte kõigiga), aga magamata ööd, gaasivalud (mitte kõigil), depressioon (mitte teil!), valus sünnitada ka veel.. , segamini toad ja pidev kisa ja kära ja see, et sa armastad neid ikkagi nii väga, et sa ei saa endast vahel ise ka aru, sest nad tunduvad aeg-ajalt kohutavad! Ausalt! Samas on nad nii üliolulised, armsad, kallid ja maailmas pole midagi, mis neid kunagi asendada suudaks! Seega, laps muudab su elu, sind ja tõekspidamisi, aga ei tähenda, et muutud totaalseks lasteinimeseks või muuks ninnu-nännu kui nunnu beebi! Nunnud on tuttavate omad! ;) Vb tõesti mõni kaanebeebi ka. :D

Aga neile kes küsisid (tõesti polnud vaid 1), jah, ma teen ära! Omal moel. ;)
Paar minutit siin ilmas

Õnneks ei olnud kordagi vaja lappide või asjadega puhtaks nühkida

Postitused esimese lapse sünnist on SIIN ja SIIN


JÄLGI MIND KA FBs

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.