Värsketelt emadelt röövitakse raha või lapse tervis


Kõik algab kahest triibust pulgal, või ideest pürgida nende triipude poole. Siis algab nagu sõit mägedes, kurvide taha sa ei näe. Väga vähesed on nii targad ja tublid, et mõtlevad aastaid varem ette enne kui töö valivad, et mis saab siis kui rasedaks peaksin jääma, mis saab siis kui lapse saan, mis saab siis kui midagi juhtub. Nii on ka meie peres, kuna ma ka ravi sain oma deprekale, siis polnud ma kindlasti kindel, et millal uus ilmakodanik plaani tuleb.
Nüüd kui ma olen rase ja alustanud seda teekonda, siis olen avastanud nii mõnedki hirmutavad kohad kogu tee vältel. Meie elus põhilisel kohal on raha, kole ja keegi e taha nii öelda, aga ilma rahata ei saa sa kodutu ka olla. Raha on see mille ümber kõik käib ja millest inimesed sõltuvad, kui raha ära võtta osadelt, siis teame kuidas teekond kulgema hakkab. Üldiselt jõuame näljani ja muu jamani. Paljud on makse siin tavainimese rahakoti suhtes kokku löönud ja nii mõnigi teab, et meie seas on neid kel kuu lõpus vaid küünte närimine neid elus hoiab. Kui sellel inimesel ka laps peaks olema, siis annab ta talle ka riided, mis endil seljas ja oma küüned, et laps neid siis närida saaks. Seega inimesi kes oma elu eest vapralt võitlevad ja surnud ringi jalutavad on meie seas küll. Nüüd tunnen ma seda, et ka meid suunatakse sellele ringile, sest töö ei kannata rasedat ja haigusleht ei kannata raha, emapalk jälle haiguslehte ja jälle jõuab ring rahani. 
Nt minu töö kus inimeste elud minu tööst sõltuvad ja kus ma puutun kokku väga palava kliima, kemikaalide ja sundasenditega, siis olen ma nii enda, loote kui teiste elude huvides sunnitud võtma paberi, mis suunab kergemale tööle. Kergemat tööd pakkuda pole ja jääd kergema töö haiguslehele, selle eest makstakse sulle eelmise aasta keskmisest 70% miinus maksud ja kätte jääb sulle kõvasti vähem kui elamiseks vaja on, sest sa ei saaks maksegi makstud. Jumal tänatud siinkohal, mul on mees, sest paljud rasedad riskivadki rasedust varjates nii enda, teiste kui beebi eluga, sest muidu ta nälgiks surnuks või lõpetaks (parem oleks kui suvisel ajal) võlgade tõttu tänaval. Seega maksab maksud ära mees ja mina saan vähese kopikaga mingisugusegi söögi meie lauale. No ja kuna see tore haigusleht ei ole lihtsalt haigusel põhinev haigusleht, sa siiski jäid ju ise rasedaks, siis läheb see emapalga arvestuses arvesse. Palju see seda alla tõmbab? Ma veel ei tea, miinimumi peaks ju ikka lõpuks emad kätte saama, seega päris tühjaks taskud ei jää. 
Nüüd kindlasti on jälle neid kes vaatavad viltu, et ei sobi 70% raha kodus olemise eest!? Aga asi pole selles, ja ma olen korra seda juba arutanud grupi inimestega kel nii ja naa arvamusi. Asi on sundolukorras kus sa Pead koju jääma ja Pead leppima selle vähese rahaga ja oled SUNNITUD saama selle läbi vähem emapalka. Kogu sinu süü lasub kõhul ja seal oleval ilmakodanikul, kelle sa siia ilma makse maksma sünnitad. Kui mul elu kuidagi see 70% ei mõjutaks ja ma meeleldi pigem tööl ei käiks, siis vb olekski ma õnnelik, et saan ns raha, aga see on sundolukord ja mitte vabatahtlik.
Hetkel räägin ma rohkem tõesti nende eest kel teenistus miinimumist suurem ja nad on oma kuupalgast sõltuvad, sest siis on ehk suurem elamine, suuremad maksud, auto ja sellega seonduvad kulud. Siis on kohutav see, et ühest hetkest saad sa naeruväärse summa ja see mõjutab veel sinu poolteist aastat. Ma ei taha kuulda ka nüüd tarkasi kes kadedusest kriiskama kukuvad, et müügu auto ja elamine maha ja elagu nagu vaesed seda tegema peavad, aga sealt me ju kõrgemale alati ronida püüamegi. Pole meeldiv kui elu ilusaim aeg ja sündmus su tagasi algusesse viskavad. 
Kahjuks kirjutan ma seda endale, sest suund kuhu see suunatud on ja südametunnistused kellele sooviksin koputada seda ei loe, et oma närve, raha ja aega säästa. Aga palun.. siis kaaskannatajad.. teie teate mida tunnen, te pole üksi, mind ehmatas ka see avastus, aga eks ma siis järgmine aasta saan teada kuidas see meie perele mõjub. 
JÕUDU JA JAKSU SEL RASKEL TEEL!
Tegelikult õnne ja rõõmu!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.