Pane oma laps ja ennast põlema sigimisjumal!!!

http://perejakodu.ohtuleht.ee/763051/vihkame-vaikseid-lapsi-ja-veelgi-enam-nende-vanemaid-kes-neid-koikjale-kaasa-tassivad


Eks natuke jää minulegi silma olukorrad kus tõesti mõni lapsevanem peaks end kokku võtma ja mõistusega asja võtma. Nt spaades või kohtades kuhu minnakse lõõgastuma, samuti väli üritustel, teatrites, kinosaalides. Mõned kohad on reaalselt selleks, et nautida kogu üritust oma makstud raha eest ja siis leidub sealgi mõni ema kes on kaasa toonud kolm last ning ei saa ise ega lase ka teistel elu nautida. Muidugi raskeks muudab need olukorrad ka VABAKASVATUS, sest lapsed teevadki mis pähe tuleb või mida nad vaid ise teha tahavad, lapsevanem küll, hüüab tagant järgi, et ära tee ja siis kehitab vabandava naeratusega õlgu justkui öeldes: no kõigest laps ju. Siis tahaks ma karjuda ja seda vanemat raputada, nii see ei ole, sest nii mõnigi jätab lapse koju. Pealegi ei suudagi sa kolme last kel vabakasvatus, lihtsalt ohjes hoida. Kuid kohvikud, mänguväljakud, ühistransport, poed.. no päris nii ei saa, et kuna oled lapsevanem, siis jäävad sulle neli seina ja depressioon koos tühja külmikuga, sest muidu sa lihtsalt häirid teisi. 
Nii mõnigi kole inimene, kes nendes gruppides on peaks olema see neljaseina laps, seepärast ei oskagi ta ühiskonnaga arvestada, ega mõista, et selle osasse kuuluvadki lapsed, loomad, vanurid, keskealised, noored jne. Ma ka ei kannata neid üksikuid kibestunud lõustasi, kes iga valjema heli või vale liigutuse peale vaatavad sind näoga nagu sa oleks just parajaks beebikakaks muutunud. Reaalne kompleks milles on selle inimese oma vanemad süüdi, ühiskonna häbiplekk! Kurb eksole, sest tegelikult olid nemad need lapsed kes kõikjal end jalus ja segava faktorina tundma pidid, nüüd elavad omal moel seda välja. 
Mina käin oma pojaga uhkelt ujumas, tivolis, poes ja kõikjal kuhu ma ta kaasa saan võtta. See ei tähenda, et ma kõikjal leian. et peaks lapsega käima ja et see tähendaks kohe, et häbenen oma last, kindlasti mitte! Lihtsalt on kohad kus lapsed tõesti segavad kui nad jonnivad, karjuvad, mürgeldavad ja jah, nad teevad seda, sest nad on lapsed.. seega restorani ja üritustele kus lastele tegevust ei pakuta ma kohe kindlasti ei trügi. Ja igal juhul ma jään igast üritusest, puhkusereisist, poeskäigust ilma, sest kõige kallim on mulle minu laps! Aga kui ma ei näe, et see on midagi segavat.. siis ma olen oma lapsega kohal! 
Nt kõige suuremad segajad on just need krimpsus, mossis, tülgastunud näod, mis kõiki piidlevad hindavalt, sest neil pole elu ja rikuvad õhkkonda. Samamoodi segavad mind inimesed kes telefoni otsas kogu oma elu valju häälega pajatavad, aga olgu, kindlasti on ka mul seikasi kus enesekontroll ununeb mil vestled Ameerikas elava sõbrannaga. No ja siis need kes alalõpmata igal pool vinguvad, kassa sabas ta ainult kirub mu selja taga, piimaletis ei sobi talle, et piim on alumisel riiulil, talle ei meeldi, et bussi peatsesse on juba rahvas kogunenud või ta auto kõrvale parkis tema omast uhkem auto. 
Aga teate emmed, kui meid oma lastega ei oleks ja vanureid ka ei oleks, siis häiriks neid nende peegelpilt ja nad teeks selle osas grupi, lihtsalt see ei puudutaks meid isiklikult ja me ei saaks sellest teada. Vb ei meeldi neile ka vesi ja loomad, ja ranna liiva värv, lihtsalt meile läheb see hinge, sest need on meie lapsed, kallimad kullast ja tähtsamad õhust, mille suunas on saadetud need koledad sõnad. Aga tundkem neile kaasa kellele mees last teha ei taha, sest kibestunud sugu ei taha ju keegi oma geenidega ristata. ;) 
Jõudu !

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.