Tasuta nänni ja natuke raha!
TASUTA PAKID


Sünnitusmajast padi ja tekk??? Või ainult vile nüüd? 
Pelgulinna sünnitusmajast 2 pakki: Hipp ja tundmatu veel 

Benu beebipakk

Apotheka beebipakk

MAM  fb lehelt luttEsmalt saab küsida paki apteekidest Seega tasub enne beebikosmeetika koju ostmist ja tellimist uurida, mida need pakid endas peidavad. Pakke pakuvad 2 apteeki, vb isegi rohkem, aga kuulnud olen vaid nendest. Eelmise lapsega sain ka ääri veeri teada, et selline pakk on olemas. Muidugi Benus registreerisin (VAATA SIIA). Ma ei mäleta enam täpselt, mis ma sealt sain, aga tean, et seal oli nibukreeme, beebi pepule salvi, side, rinnapadjad, voldikud, aluslina, rinnapiima säilituskott, beebile nii väike kreem, peseuvahend, šampoon. Kindlasti oli veel, enam ei mäleta, nüüd kolm aastat möödas ka, et vb on juurde pandud asju või hoopis vähemaks võetud, aga ma mäletan, et pooled asjad olin ma koju ülearu ostnud. Mingid kotikesed mingite geelide ja asjadega olid veel, aga kuna ma keelest mis peal oli aru ei saanud ja beebi kõrvalt googeldada ka ei viitsinud, siis need on mul siiani alles. Peaksingi üle vaatama, et mis need on, kas säilivad, vb saan ära tarbida. ;)

Benu enda pakist tehtud nimekiri: Beebipakist leiate järgmised kingitused (pakkide sisu võib olla erinev):


 • BENU pudipõll
 • BENU rinnapadjad (2tk)
 • Pampers mähe
 • Tena Lady hügieeniside
 • Tena aluslina
 • SanaSet Baby Premium hüpoallergiline imav aluslina
 • Hanerasvasalv BABY 15ml
 • Sebamed Baby kreemi tester
 • Humer isotooniline merevesi 5ml x 2 tk- tootenäidis
 • Vatt 25g
 • Elastne fikseerivside 6cm x 4m
 • Ajakiri "Pere ja Kodu"
 • BENU ajakiri

Nüüd on minule uus nänn ka Apotheka pakk, hetkel kui ma vaatasin toodete koguseid, siis apotheka on natuke kergema käega asju pakki pannud ja seal tundub seda kraami rohkem. Samuti ei ole kõik ainult testerid, aga miinus on see, et paki saad tellida kui tita käes, siis jälle vähe aega ja mahti ja sa kõige vähem mõtled mingi nänni tellimisele, sest sa tahad oma beebipampu kallistada ja nossutada.

BEEBIPAKIST LEIAD JÄRGMISED KINGITUSED*

Beebipaki_sisu
Pilt on illustratiivne.

BEEBILE

 • BioNike Triderm Baby eriti õrn šampoon (15 ml)
 • BioNike Triderm Baby rahustav ihupiim (8 ml)
 • BioNike Triderm Baby rahustav vanniõli (15 ml)
 • BioNike Triderm Baby aktiivne kaitsekreem (5 ml)
 • Sebamed Baby kaitsev näokreem (5 ml)
 • Sudocrem mähkmealune kreem (10 g)
 • Multi-Mam BabyDent´i igemegeel
 • Humer Unidose ampullid (2 x 5 ml)
 • Libero Everyday mähkmed 5-9 kg (2 tk)
 • Molinea aluslina (40×60 cm)

EMALE

 • Palmersi venitusarmide losjoon (5 ml)
 • Molimed Micro Light side (2 tk)
 • Palmersi pinguldav kehavõi (5 ml)
 • Aventi rinnapadjad (2 tk)
 • Salus Floradix raud (10 ml)
 • Multi-Mami rinnakompressid
 • Ajalehe Postimees tasuta tellimus


Muidugi siis kõige paremini kõlab ju TASUTA RAHA! Kuid kui oled ära sünnitanud, siis saad aru, et selle eest olekski õiglane raha saada. :D Ometi saad sa ju maailma kaunima ime ka. ;) 

Rahaga on nii, et esmalt saad sa omavalitsuselt toetust
 (ühekordne) küsida beebi sünni puhul ja osad teevad seda rahaliselt, teised materiaalselt, aga midagi sa saad kindlasti! Tallinna linna elanikud saavad ka linna poolt mingi beebipaki, mina sinna alla ei kuulu, aga ära mainin ikka, sest kui sina oled, siis tasub küsida. Sellel ka mingid oma tingimused, et kaua pead olema elanud jne. Tean, et mõlemad vanemad peavad olema mõnda aega juba Tallinna linna kodanikud ja mitte äsja sisse kirjutatud. Pakis on riided, tekk jne.. kahjuks pole süvenenud, aga igati asjalik on tundunud. 

Siis saad sa riikliku toetust, seda saad taodelda kuni lapse kuuenda elukuuni. Summa on hetkel veel 320.- (ühekordne sünnitoetus). See kehtib 1 lapse puhul, kui sünnib mitu, siis summa ka suureneb. Taodelda saad nii kohalikus sotsiaalkindlustusametis kui e-teenusena SIIN. Taodelda saab ka lapsehooldustasu (peale vanemahüvitise lõppu kuni lapse kolmanda eluaastani 38.35.- kuus) ja lastetoetust (45.- kuus). 

Vanemahüvitist saab kuni lapse 70 päeva vanuseks saamiseni taotleda ainult ema, hiljem on eelisõigus vanemahüvitisele sellel vanemal, kes on lapsehoolduspuhkusel. Vanemahüvitise saaja vahetamiseks tuleb uuel taotlejal esitada avaldus. Lisaks peab vanemahüvitise saaja vahetuseks oma nõusoleku andma seni hüvitist saanud lapsevanem. Nõusoleku andmiseks tuleb esitada loobumise taotlus, mida võrdsustatakse nõusoleku andmisega. Kui taotlus ja nõusolek on esitatud enne 15. kuupäeva, vahetub hüvitise saaja järgnevast kuust, hiljem ülejärgmisest kuust.

Pelgulinna sünnitusmajast sai ka kingitusi. Mäletan, et meie saime 1 paki, nüüd vist on 2. Me saime beebiraamatu, sokid, lusika, rinnapadjad. No ja siis riigi poolt teki ja padja ka oma uuele ilmakodanikule, seda peaks kõik haiglad jagama nagu ma aru olen saanud. Kuid nüüd jagatakse hoopis vile meile? Nagu? Ma ei saa sellest aru hästi, ju siis läks tekkide ja patjadega, mis lastele kasulikud ka olid vähe kulukaks, aga elab üle, eelmisest on alles ju. :)

MAM kingib igale beebile luti, selleks tutvu tingimuste ja luti saamisega SIIN.

Seega tasuta asju on alati tore saada ja veel parem on saada neid siis kui sinu hormoonid on laes, nagu minul praegu, sest kui ma kusagilt mingi beebiteema leian, siis ma kohe olen nii õhinas. Aga kui sa saad paki kui sul on väike ime kätel, siis selle märkamine ja tunnustamine on niiiiii olulised ja toovad pisara silma. Meie väärime ju parimat ja meie beebid ja lapsed veel paremat!

Üleüldse on see lapse saamine imeline, aga tekitab ka palju segadust. Nt kus ja mida ning millal tegema peab.
Tegelikult on nii, et juhised jooksevad ühest asutusest teiseni sinuni. Kui oled valmis oma lapsele nime minema panema, siis sealt saad veel juhiseid ja pakkumisi. Nt sünni registreerimine omavalitsuses, enne tasuks ka nimi ära panna.
Lapse sünni registreerib perekonnaseisuasutus vanema avalduse alusel esimese elukuu jooksul. Mõjuval põhjusel võib sünni registreerimise tähtaega pikendada kuni kahe kuuni ning niisugusest soovist tuleb teavitada perekonnaseisuasutust, kus sündi soovitakse registreerida.

Sündi registreerivad perekonnaseisuasutused:


Infot jagab ka Pelgulinna sünnitusmaja SIINKui lapse sünd ja nimi on registreeritud omavalitsuses (hea, sest saad ka toetuse kohta uurida) või mõnes muus sobivas kohas. Siis tuleb minna kohalikku pensioniametisse perehüvitist taotlema ja vanemahüvitist.

Siis tööandjale tuleks saata lapsehoolduspuhkuse avaldus. 


Põhimõtteliselt pead sa käima vaid 2 kohas

 1. omavalitsus (linna/vallavalitsus) lapse nime ja sünni registreerimiseks, et minna edasi

 2. pensioniametisse, et taodelda toetused ja vanemahüvitis. 


Jälgi mind ka FBs SIIN

Kommentaarid

 1. Benu beebipakk, mitte pall ;) Aga teki ja padja said 2013 beebid, seda enam ei saa. Vile sai eelmine aasta vist. Ma ei tea mis ja kas sel aastal saab sünnitusmajast. Ja see tallinna linna elaniku beebipakk tuuakse samamoodi juba haiglas sulle ära töötajate poolt. Selle saavad kõik tallinna sisse kirjutatud isikud ja ei ole vaja olla pool aastat varem sisse kirjutatud. Küll aga on tallinna sünnitoetuse (320 eurot kahes osas) saamiseks vaja olla 12ndaks nädalaks kindlasti end arvele võtnud ning üks vanem vähemalt aasta sisse kirjutatud ning teine vähemalt enne beebi sündi end sisse kirjutanud, ehk lapse sünni hetkel mõlemad vanemad tallinna kodanikud. 2013 oli tallinna beebipakis magamiskott, fliiskombe, püksid, body, pluus, müts, paar mähet ja saialilletinktuur. Riided muidugi ca 72 suurus, ainult mütsi sai kohe kasutusele võtta.

  VastaKustuta
 2. Lastetoetus on 2016 aastal 50 eurot ja 2017 aastal tõuseb 55 euroni kuus. :) Lisaks saab tallinnas last arvele võttes kaante vahel ilusa nimetunnistuse ning nõud (Kruus ja kauss).
  Tekid ja padjad olid wendre poolt kingituseks, mitte riigi poolt. Jagati 2013 sündinud beebidele. Nii nagu 2015 oli muusikaaasta ning siis sündinud beebid said endale hoopistükis vile.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.