Fotograafi juurde laenuga?

Täna hakkasin ma peas keerutama mõtet, et tahaks ikka nii väga fotograafi juurde minna ja lasta oma kõhust, kallist pojast ja mehest pilte teha. Leidsin fotograafi kes tõesti mõistab oma tööd ja teeb seda hästi ning juba olin piltidesse ja ideesse armunud. Kuna ma olen vaid stuudiotes käinud ja kas siis tuttava läbi või lihtsalt mõne fotograafi enda omas.. nt KUMA omas, siis oli mul peas ka oma protsess läbi käidud. Siis sattusin ma hinnakirjale ja need kuradima hormoonid jälle!!!! Ma hakkasin lahinal nutma, sest rohkem ma sünnitada ei kavatse, aga nii heal elujärjel me nüüd ka ei ole. Samas on mul aega koguda, aga kergema töö haiguslehe raha eest ei kogu ma nüüd küll väga midagi kui maksud makstud, rasedariided ostetud, auto tangitud ja mul on 1 laps ju veel! Igaljuhul.. nii ma avastasin, et ma olen kössis diivanil ja lahistan nutta, sest selleks ajaks kui meil vaba raha nii palju tekkima hakkab on lapsed arvatavasti kooliealised. Nutma ajas mind ka see, et tegelikult on ju loogiline, et need pildid nii palju maksavad, sest tehnika mis kulub ja aeg mis maha jookseb meid pildistades ja juhendades/sättides valgust taga ajades ja hiljem pilte ÜKSHAAVAL töödeldes ongi see suur töö ja ettevõtmine. Seega, ma sain aru, et raha peale ma korraks ei mõelnudki. Ikka ja jälle raha. Kuna esimesega sai Kuma stuudios käidud ja kassapidaja ka ise pildistas, piltide kvaliteet annab muidugi soovida sest pead ja laps jäid enamike pildiraamide taha, siis ma teist sellist apsu teha ei taha. Ja MUIDUGI maksis see ka kordades vähem, aga mingid pildid ma seintele siiski sain. Kas tõesti see sama tee ette võtta? Uhhhh.. aga need pildid! Tõesti! See sunnib mõtlema kogumisele, aga samas tahaks beebi suhtes ettevaatlik olla ja tagavara ka hoida. Aga ma kahetseks kogu elu kui mul oma nunnupallidest pilte ei ole tulevikus oma maja seintele riputada!
Jutuga ei jõua ma kusagile, tean vaid, et tekkis jahmunud olekus mõte, et kas see ka järelmaksuga on või peab laenu võtma kui TÕESTI suur soov kauneid pilte saada on? Jama. No viimased on küll selline paanikas inimese kiire mõttekäik, sest ta on millessegi nii armunud, et ahastus ajab kaevu. Kuid kellest ma nüüd nii õhinal pajatan? 
Aave-Liis Schmidt Photography

Teesi Zeemann
Jaanika Photography
Kuna ma nii väga tahan kõhupilte koos oma poja ja mehega, et näidata kui oodatud meie nunnu kõhubeebi oli meile kui ta juba suur on, ning tahan ka beebipilte kui tibu sünnib ja seda juba 2 nädala sees.. Siis teeks meile see kõik kokku Teesi Zeemanni hinnakirja järgi umbkaudi 500.- ehk kõhuga pildid 200 ja beebiga 230.- millele tulevad meik jne, sest kus ma lähen selle raseda näoga? :D 
Ehk jagate oma kogemusi ja panete juurde Fotograafe keda kaaluda saab. :) No ja mismoodi te seda pudedat kraami, mida iga väike majake tahab, kokku hoiate. 

Kommentaarid

  1. Ma soovitan hoopistükis Greete Annukit fotograafiks. Tal ei ole küll oma stuudiot aga võimalus on alati rentida üheks korraks tal stuudio või teha pilte hoopis looduses või koduses mõnusas keskkonnas. Ma tegin tema juures kõhupildid ning alates poisi sünnist igal aastal perepildid. Ja olen rohkem kui rahul!

    VastaKustuta
  2. Mina soovitaksin fotoraati (http://fotoraat.weebly.com/). Ise pole küll nende juures pildistamas käinud, aga mulle nende stiil väga meeldib. :)

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.