Üksikvanemad võivad nälga surra koos lastega

Paneb mõtlema. Kas on kasulik haigusleht võtta ja siis nälga surra või tööl edasi olla ja kinga saada, sest 39 palavikuga sa ju midsgi teha ei suudaks. Veel eriti minu tööd arvestades, kus teiste elud sõltuvad minu töövalmidusest ja tähelepanelikkusest.
Paraku olin ma 2n haige ja nüüd palganumbrit arvestades on ilmselge, et ma jään võlgadesse, hea on, et meie pere kahe leivateeniaga on, sest üksikemana võid sa kodust ka ilma jääda. Nii me paadi alla kolikski. Muuseas.. minu tuju rikkus ka ära ja töömotivatsiooni tõmbas alla kui tead, et raha naguinii ei tule. Igatepidi mõjub haiguse kodus põdemine sinu tervisele halvasti ja tulevikule niisamuti. Hea on, et kahepeale on võimalusi rohkem ja miski ikka hinge sees hoiab, sest säästud on ka, aga ikka ma mõtlen üksikvanematele, kes veavadki end kuidagi tööle ja võimalik, et sealt elavana ei lahku. Sest see palavik ja haigus, mis mul olid! Ma olingi nagu voodisse naelutatud. Kõigehalenaljakam oli see, et haigusraha polnud niigi palju, et haiguskulud hüvitada.
Paraku otsustavad meie rahade üle need kes kõige vähem olukorra tõsidust mõistavad ja ikka takka kiidavad, et kui hakkama ei saa, siis kodu käest ja laps tuleb ka ära võtta jne. Nii see pall allamäge veerema hakkab. Sa proovi siis seda peatada ja veel parem, üles mäkke tagasi veeretada.
Aga aitäh Eesti riik, et hoolid ja meilt raha koorides selle kõik vaestele kannatavatele pagulastele annate, ülejäänu kulub ju teie palkade ja muude mittevajalike otsuste peale. Tutvusringkonnast tean, et need kes kodus vatitekkides istuvad, sest toas vaid 16°C on vaatavad kuidas kõrvalmaja pagulasmaja aknad valla on, sest teistel on palav! Ning nii saavad meistki pagulased kas Soomes, Rootsis, Norras, Saksamaal või mujal, sest pagulasi ju ikka hoitakse. ;)

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.