vahel tähendab oma nõrkuse näitamine sinu tugevust

Pidevas valehäbis elamine seab meile nii palju piire. Küll me häbeneme valu, siis kurbust, pisaraid, rõõmu. Me peidame sõnu ja muudame endid selleks kes me pole.

Maanus on seisukohal, et kui mina sõidan autoga, siis vaatan ise kas rattad seisavad all ja mootor töötab. Ja olgu.. olen ise süüdi, sest olen püüdnud paista võimekam kui ma seda reaalsuses olen.  Jah, ratta vahetusega saan muidugi hakkama ja kulumist märkan ka, aga siis kui see juba tõesti silmaga kaugeltki näha on. Ma saan hakkama õli vahetuse ja aknapesuvedelikuga. Ma jagan ära matsu kui šarniirid hakkavad läbi minema ja tean, et minu auto sild on paigast ära. Aga ma ei oska nende vigadega mitte midagi peale hakata. Ei oska ma hinnata olukorda, et kas saaks ise korda või peaks töö kotta viima. Igal juhul vaaddataks mind krimpsus näoga. Kuid ma tunnistan, ma olen naine, ma ootan oma mehelt, et selline vidinavärk on ikka tema rida. Las mina kaunistan kodu ja koristan autol salongi. Ise ta on ju näinud, et mul ei jää miski tegemata, aga alati on ta pidanud ütlema, et oleks võinud panemata, tegemata jätta kui ei oska.
Ma ei oska enamike meeste töid, kuigi saan omal moel ikkagi hakkama. Isegi kuuse sain ise hangitud, koju toodud ja püsti pandud. Vahetasin jõulutulede pirne ja kärsatasin kogu krempli läbi. Kuid põrandad on pestud, söök tehtud, lilled kastetud, ehted
meisterdatud, riided nii lapsele kui mehele homseks valmis vaadatud ja pandud (lapsel homme minu töökoha poolt jõulu pidu).
Aga me kõik omame nõrkusi ja asju mida me ei suuda ega oska, kuid tunnistamine ja abi palumine ongi meie tugevus näidata nõrki kohti.

Kommentaarid

  1. Mina olen arvamusel, et mees peab olema mees ja mees peab tundma end mehena. Kui naised teeksid ise kõik asjad ära ja mees on lihtsalt diivanikaunistus siis olgem ausad.. sellist meest ma küll ei vaja. Kui ma teen kõike ise siis see tähendab, et ma saan ise kõigega hakkama ja mul pole kedagi enda kõrvale tarvis. Mulle meeldib kui palun mehelt abi asjades, millega ma ilmselt saaksin kuidagimoodi hakkama aga on pigem ikka meestetööd.. mulle meeldib vaadata kuidas mees toimetab :)

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.