Issand kui NÕME ja VASTIK!


Hommikul ajab mees oma äratusega närvi, sest mul on 1 vaba päev ja ma tahan magada! Siis ärkab laps üles ja ma olen sunnitud ka ärkama, kuigi mõistus ja isu magavad paar tundi edasi. No ja siis on vaja koristada, sest Korralageduse Meister (Markus Meister) on suutnud oma panuse anda toa valimusse. Siis lappad tal mähkme jalast ja pesed, kasid, söödad, joodad, mähid taas ja topid riide, selle ajaga on ta suutnud su närvirakud põrgusse juba saata. No ja õues on nii nõme ja sombune ma vihkan sügist, siis tuleb TALV no kellele seda lund vaja on? Jälle hakka autot välja rookima ja klaasi puhtaks nühkima, ning saapad on alati kas liialt soojad või külmad. Tuba tuleb kütta pidevalt ja koguaeg on mingi jama majas. Siis tuleb kevad, taas sombune jahe ja mõttetult porine ja lõpuks see ülipalav või hoopis täiesti vihmane ja jahe suvi! Ah.. no peagi on ju leheriisumise aeg.. nagu muud polekski teha kui tööl käia ja lehti riisuda. Raha läheb ka küttepuude ja autode peale ning siis vaatad mida veel saad, kui üldse on võimalik järelejäänust seda vaadata. Ometi oled koguaeg justkui tööl olnud, aga taskud on siiani tühjad eksole! Pealegi on naabrid liiga lärmakad või targutavad üle. Mõni topib oma nina kõikjale ja kui kedagi vaja on, siis pole kedagi, selleks ju naabrid loodud pole, et abi paluda.
Igal juhul, vinguda saab alati, kõik on nõme, vastik, paha, kole! Jumal küll noh! Pimedad olete või? Ma vihkan sellist halisemist ja vingumist, sest no tule taevas appi ega ideaali pole naguinii nende vingatsite jaoks ju olemas. Vaja on vaadata helgema pilguga, näha ilu ja armastust enda ümber! Nt nautida neid palavaid end ometigi soojendavaid ja energiat pakkuvaid päikesekiiri. Kui ilus on sügis oma värvides, kui kaunis on viljakoristusaeg ning talveks ettevalmistused. Õunapuud on õunu täis ja inimesed teevad mahla. Saad oma aiast ploomi suhu pista ning peenrast porgandi tõmmata. 
Talvel on fantastiline kui lumi maas on. See sädelus ja puhtus mis sind ümbritsed. Kõik on kaetud valge koheva tekiga ja linnud on puhkusele sõitnud, kelgumäed rõkkavad kilgedest ja mina otsin päeva mil laud alla saada ja sõitma minna.
Mmm.. ja see soojus mis sind embab kui ahjust möödud, kaminas praksuvad leekides halud ja tuba on täis elava tule valgust. Kui mõnus on pärast vastlapäeva minna ja istuda kamina ette tassi kuuma kakao või teega, sooja tekki mähituna ja pilk leekidesse suunatud.
Kevad on taas täis elu ja tärkamist. Kõik ärkab talveunest ja soojus hiilib hinge. Kui mõnus on kevadine lõhn ja kui kaunis on värske roheline. Kõik viitab suve tulekule, mis on hoolimata oma ilmadest siiski suvi ja korra ikka saab ujumas käidud. Ühe või teiseta poleks see  see. Aga mõni igatseb taga vaid seda mida just sel hetkel ei ole ja vb seda mis oli eile kui ta ootas seda mis on täna, aga kui kätte jõuab, siis tahab ta ikka muud. NÕME!
Ja töö.. sa pead tegema seda mida sa nudid! Kui tunned, et tahad tööle minna ja sind ootab meeldiv õhkkond ees, siis ei vingu sa seal veedetud aja üle. Palk on su enda teha.. töö ju valid samuti sina ise. Seega mida sa vingud? Võta jalad tagumiku alt välja ja hakka ise enda heaks midagi tegema. Ah.. ma ei tea noh! Elad ju korra ja aeg ei oota kuni sina valid mida teha! Hakka kohe pihta, sest varsti oled sa jälle liiga vana jne.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.