Vaimne-?- vägivald

Leidsin suurepärase artikli õhtulehest mis tegelikult toob välja nii hästi asjad mis teevad sinust kas kiusaja või ohvri.
Põhimõte jääb sinnakanti, et kui tunned, et oled oma partneri kõrval loll ja sul on vedanud, et vähemalt tema sind veel tahab, sa ei usu, et sinu elu on midagi väärt või just sina midagi saavutada suudaks, siis loe läbi. Vahel on vaja natuke kaaluda ja mõtiskleda ning avastada, et v kusagil tõesti on parem kui seal kus oled praegu. Samas ei ole vaimne vägivald ka ainult see kui nüüd leiad sealt 20-st mingi 5 klappivat tegurit.. pea peab ikka kindlalt kaelal seisma kui seda loed, ära hakka seepärast otsima ka vigu mida pole või vaimseks terroristiks kaaslast sõimama, sest näe.. seal räägiti, et kui sa teed nii, siis oled minu ahistaja.. vb see julgus viitab sellele, et oled seda hoopis ise- kiusaja!
Ma olen olnud ise vaimne terroriseerija kui ka see keda selle hirmu all hoitakse. Seepärast tean ma mida rääkida ja tõesti, lugeda tasub ja ehk saab nii mõnigi meie seast selles osas abi. ;)
Paraku ei suuda meid selle kõige käest päästa mitte keegi teine kui vaid meie ise, sest kui me peas seda paika ei pane, aru ei saa, et tegemist on vaimse allasurumise ja piinamisega, siis ei saa ka tuttavate püüdlused meid sundida ennast seda nägema- veel vähem põgenema. Ja ma ei räägi siin naistest vaid ka mehed on need kelle peal vaimne vägivald toimib.. kusjuures ma ise kahtlustan, et mehed kannatavad selle all rohkem kui naised.. kuid nende mehine pool seda paraku tunnistada ei lase. :/

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.