Pane vitamiinid tagavaraks, et talv oleks tervem


Ma ootan juba talve, kas pole kummaline? Ootan jah, sest mis mul muud üle jääb.. ilmad hakkavad nagunii jahedaks minema üpris nutune on see suve värk üldse olnud. Ujuda olen nüüd küll juba omajagu saanud, kuid noh.. suvi on LÄBI.
Mõned marjad veel annavad põõsastele värvi ja pohlad ootavad metsa all korjamist. Seega mine ja võta ennast nüüd siis kätte ja vii metsa marjule. Mida nendega teha? Sa ei pea tapma ennast mooside ja mistahes vaaritamisega. Korjad oma marjad ilusti kokku, pesed kodus ära ja paned sügavasse. Oleks muidugi hea kui ootad nende kuivamise ka ära paned siis kenasti võikarpidesse ja sügavkülma. Mida mina kindlasti kiidan külmas on mustikad, mustsõstrad ja tirikrid, ka kirsid, aga neil ma soovitan küll kivid välja võtta. Kui sul on külmik mis on automaatne ja sa ei pea sulatama, ta ei külmuta nii, et tekib jää peale, siis vaarikad ja punane sõstar, maasikad.. kõik nad on fantastilised. Tikreid söön ma talvel alati külmununa.. lutsutad nagu tervislikku jääkuubikut ja maitse on nagu ühel suurepärasel tikril ikka. Pealegi kui sul on kodus mudilased, siis mis oleks parem komm kui seda on see tervislik külm mari külmikust.
Sain maasikate ja vaarikatega ning kõige muuga teha torte ja kooke. Ka külmutatud õunaviilud ja rabarber annavad sulle võimaluse teha maitsev õuna või rabarberikook. Seega naudi neid suvenaudingud talvel, sööd vitamiinid sisse tervislikul moel ega kuluta selleks liigselt raha. 
Ma ise ei ole kunagi moosidest ja muudest talveks tehtavatest kompottidest eriliselt vaimustuses olnud, aga külmutatud marjad.. ausalt.. te ei kahetse. ;)
Sel talvel ootavad mind külmikus ka metsmaasikad, eks näis kuidas need maitsevad külmalt, aga loodan, et tasub ära. Kusjuures toormoos talvel külmutatud mammudest! Pead küll kannatlik olema ja laskma külmas marjadel ära sulada, sest mikrokas minuarust rikub maitse ära, aga lastele saab ka mikrokagas kiiremas korras moosi pudrule kui vaja. Samuti on smuutid sind ootamas. ;)

Ja nii me oleme terved ja naudime peagi talvel taas lumelauaga sõitmist. :D
Ah jaa.. banaanist saab jäätist ka teha.. külmutad ta sügavas ära ja siis lased saumiksriga püreeks. Suurepärane minu mõistes. ;) Ja laps sõi ka hästi. :)Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.