Vingatsid


Nii närvi ajab kui kõik vinguvad vahetpidamata millegi üle- küll on palav, külm, pilvine, tuuline, märg, kuiv, raske, söök ei kõlba, lilled ei õitse, laps ei kuula sõna, mees ei tegele ja naine ei aita. Närvi ajab seegi kui endal vingumise päev on ja kõik halb ja paha tundub, aga erinevalt teistest püüan ma siis omaette hoida ja iseenda tuju rikkuda. Kuid nii paljud leiavad, et tema vingumisest peaks kogu maailm teadma, aga mõtlemata, et vb keegi peab sind eeskujuks ja järelikult peabki olema see paha ja halb nagu sinul ühel tujuhetkel. Oeh.. tegelikult ongi see Minu vingumise postitus, et kõik teised vinguvad. Kunagi suutsin ma ka kõiges ainult halba näha ja head oli vb ainult juuksekarva jagu. Issand kui tänulik ma olen oma mehele ja lapsele selle eest milliseks nad mind muutnud on. Eriti selle eest, et mul on nüüd paksem nahk ja kõik ei lähe nii kiirelt hinge. Vb lausa olen ma nüüd nii immuunne, et astun tänitajale märkamatult hoopis peale. 
Siin minu vingumine lõppeb, sest täna on fantastiline ilm ja kuigi Markus magusaima aja magab, siis mina saan selle mõnusa aja üksi, kohvitassi, sülearvuti ja maasikate seltsis veeta. Ma jumaldan suve nii nagu jumaldan talve, sügis on nii imeliselt kaunis ja kevad nii elujõuline ja värske. Ma ei saa aru mismoodi kõik ringi käivad, et nad kõike seda ei näe? Oled sa jalutanud ja kuulanud kuidas oja vuliseb kraavis? Märganud kui kaunis on metsaalune oma lilledega? Kui imeliselt linnud kädistavad? Mulle meeldib vahtida muru ja kõiki neid tegelasi kes mööda maad oma toimetusi teevad minu kohalolekust teadmata, mulle meeldib jälgida puulehti mis oma pinnalt päikest peegeldavad ja kuidas need nii heledalt läbi kumavad. Nii imeilus on kui tuuleiil keerutab pojengi ja kibuvitsa õite lehed segamini ja see aroom! 
Aga mida sina teed kui ilus ilm on? Pressid omale kitsad riided selga, trügid poodlema kus kõik higised kehad üksteise vastu hõõrduvad ja müüjad vaatavad teid nagu kulunud saapaid, et aru saada mida te sellise ilmaga neid kummitate. Mõni vedeleb rannas terve päeva, kaks, nädala ja lõpuks lihtsalt imestab, et oi, kus suvi jäi.
Mida mina nt tegin? Eile pesin autot ja tegin lapsega veesõda, panin talle kausi mulistamiseks välja ja vahetevahel käis ta kastekannuga emmet aitamas! Ma jumaldan seda last! Siis kui ma püüdsin kiirelt seest auto korda teha, siis tema kastis pesuharja vette, mulda ja nühkis autot, ise naerdes. No ja siis sain jälle autot pesta, Vahva! Hiljem mängisime koos liivakastis ja ajasime üksteist taga. Täna käisime vanavanaemal külas ja siis läksime jõe äärde. Üks sappi täis emme jalutas minust mööda ja turtsatas, et ise autoga ja laseb lapsel ennast ligumärjaks teha, mis teha kui puhtusest lugu ei peeta. Naeratasin talle laialt ja läksin ise ka jalgupidi vette ning näitasin lapsele kuidas pritsida. HAHA HAAAA! Muidugi pritsisime me üksteist ja loopisime niisama kive vette, aga lõbus oli ja kui auto saab mustaks, siis ma ju koristan selle jälle ära. Kuid see ei tähenda, et ma näitan talle vaid eemalt vett ja siis ainult jooksen tagumikus, et ära ennast määri ja jumala eest, ära tee ennast märjaks, ma tõin su ainult vaatama!
Nüüd kavatsen ma aga läpaka endaga välja kaasa vedida ja ei lasegi akul täis saada, pistan maasikad pintsli ja määrin end päevitusõlisse, sest tunni pärast ärkab poja ja siis me hakkame mängima kas palli või veesõda. ;)
Kaunist suve!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.