Läheb lemmiklooma valikuks


No kuna me elame korteris, laps läheb lasteaeda ja ise hakkame tööl käima, siis jääb koer kohe mängust välja. Pealegi ei ole meie pere ka vaimustuses väikestest koertest, nad küll on uksekella eest, aga samas tunduvad otstarbetud kui nunnumeeter välja jätta. Pealegi ei ole meie laps ka koerast nii vaimustuses, sest siin ja seal on kuri koer ja üldiselt oleme me teda muudkui hoiatanud ja käskinud eemale hoida.
Kass on lapsele meelepärane, aga issi ei ole vaimustuses kassist, sest talle meeldib ematavaline. Ise kaalusime me tuhkrut võtta- intelligentne loom, ei kraabi, käib potil, aga paneb õues plagama. Miks pidada looma kes võib ära joosta? Kuigi meie südamed ikka tuhkru poole tuksuvad, siis iseloomuomadused on ka natuke hirmutavad... nt hammustamine. No ennast ei häiri need väikesed teravad hambad, sest iga loom hammustab ka mängu hoos, kes tugevamalt, kes nõrgemalt. Aga tunne on, et keegi peab olema, sest kodu ilma loomata on lihtsalt seinad ja lagi. Muidugi on meil juba rotid olnud ja nende lühike eluiga koormab minu südame liiga ära. Jänes on kaugelt juba välistatud, sest ma pole nende haledate loomadega tegelikult kuidagi ühtne. Väikesed, abitud ja hirmunud... mkm. 
Iseenesest on ka pesukaru lahe, aga no ma ei tea.. metsloom las jääda siiski metsa.
Aga minu suurim kahtlus on ikkagi, et meie kodu hakkab kaunistama üks tuhkur. Väike sale tegelane, kelle uudishimu ja intelligents meid võluvad. Samas, äkki on keegi kes meid ümber veenab ja toob meie mõtetesse mõne teise erilise tegelase. 

Soovime:


mitte puurilooma

seltsilist igapäevaelus
sõpra lapsele
looma kelle saab igale poole kaasa võtta kui vaja
mitte saaklooma vaid võiks olla pigem ise taibu
välimuselt on oluline siiski karvkate ;)

Kommentaarid

 1. Leemur - see pisem sort, kellel on suured süütud silmad. Nad on hästi arglikud, rahulikud ja tagasihoidlikud võrreldes suurte leemuritega. Samas on nad hästi targad. Söövad ise käppadega/kätega.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. no tavaline rott sööb ka käppade vahelt, aga ma kardan, et lapsele vast pole nii huvitav seltsiline kui mõni suurem tegelane. Mul ju laps 1,5 aastane. :D Et alguses vast lihtsam suurema loomaga last harjutada, et õpiks kuidas loomaga õige on ümber käia.
   Aga tänan, väga ilusad on leemurid. :) Kindlasti räägin mehele ka, sest vb arvab tema teisiti kui mina. ;)

   Kustuta
 2. Miks sa ütled küüliku kohta hale ja hirmunud? Sul ilmselgelt ei ole küülikut kunagi kodus olnud, et sellise üldistuse teed. Minu arust on küülik just üks lahedamaid lemmikloomi. Hetkel on mul villakhiired ja nendega ei anna ikka võrreldagi üldse. Kui küülikuga pisikeset peale kohe tegeleda ja sõbraks saada, võib ta vabalt chiuaua eest olla. Mul on mitu küülikut olnud ja niivõrd truud ja armastavad loomad. Jooksevad järel ja armastavad lähedust. Ma käisin oma küülikuga igal pool ringi. Pubis ka istusime nii, et ta istus mu kõrval toolil ja pugis saia, kuni ma praadi sõin. :D

  Pesukarud on ka väga vinged aga vot neil peab olema palju ruumi ja teevad korralikult sigadust. Ehk kui kodust ära olla, peaks ikkagi loom puuris või temale eraldatud toas kinni olema. Kui seda võimalik võimaldada, siis miks mitte.

  Tuhkur on samamoodi puuriloom, päris lahtiselt teda siiski ei pea. Ja nad on varganäod ja haisevad. Muidugi nad on mõnusad ja energilised aga sellega tuleks siiski arvestada. :)

  Minu poisil on 2 villakhiir ja 2 kassi, oleme rahul. Koera tahaks ka aga temale mõtleme tulevikus siis, kui oleme paiksemaks jäänud. Hetkel käime tihedalt inglismaa vahet ning siis oleks koer kannatajaks. Ja uue küüliku kavatsen ka tulevikuks 100% muretseda. :)

  VastaKustuta
 3. Tuhkur ei haise. ;) Niipalju olen juba tuttavatelt uurinud kes neid koduloomana peavad, ning kui tuhkruga tegeleda, õpetada ja juhendada, siis on ka nemad täiesti lahti peetavad loomad. Jäneseid olen ma tõesti vaid puuris näinud, aga ma arvan, et kuigi nad on armsad karvapallid, siis minujaoks on neis puudu see üks vajalik omadus.. agressiivsus. :D Natuke hellemad loomad on nad ikkagi.
  Pesukaru oli jah korra peas, aga mõtlesin ka, et kuna need loomad on siiski väga vähe kodustatud, siis las nad elada looduses, mitte mul kodus puuris unistades loodusest.
  Iseenesest ma saan aru miks inimestele meeldivad jänesed, aga ise jään siiski selle juurde, et jänkuke on pigem hellema hingega inimese loom. :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jah, sellega olen nõus, et küülikud ei ole agressiivsed ja on pigem pehmodele ideaalseks lemmikuks. Aga tihtipeale kiputakse alahindama küülikut, selleks ma vaevaks võtsingi kommenteerida.
   Niipalju kui ma tuhkrutega kokku olen puutunud, on neil ikka selline vastik spetsiifiline lõhn. Pole ise tuhkrut omanud ja ei tea, vb tuleks neid selle vältimiseks siis pesta. Vahvad loomad aga mitte minu jaoks. :)
   Pesukarud on jah ka mul mõttes olnud aga mul ei ole selle jaoks lihtsalt võimalusi, seega jääb juba selle pärast asi katki. :D

   Kustuta
  2. Ja mina ei salgagi, et jänes on südant soojendav väike loom, sest pole olemas koledat ega halba looma, lihtsalt inimesed kes ei oska nende võlu hinnata. :)
   Tuhkrul on oma higinäärmete tõttu jah natuke magus hais, aga halb haisutamine, mis toimub isastel jooksuajal on kastreerimisel kõrvaldatav. :)

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.