Pagulased Eestis

Nii nagu kunagi põgenesid vene võimu eest eestalsed põgenevad nüüd Eestisse teised rahvused. Nt on tegelikult ju Soome meie rahvast täis ilma, et neid midagi takka sunniks. Lihtsalt Eesti majandus ei sobi neile ja ka mina arvan seda, et tasub lahkuda kui mujal on parem. Selle mõtte järgi tegutsevad ka pagulased. Mitte, et ma üliõnnelik oleks, et nad siia trügivad, sest nii ei jää me väikesest riigist just alju järgi, Eestist saab segarahvus. Kõige suurem miinus on muidugi teiste kombed ja uskumused. Raske on võtta vastu neid kellel on teised põhimõtted. No näiteks seksuaalne mõtlemine. Keda ei hirmutaks teadmine, et meie riiki on tulnud enamjaolt mehed, võõralt maalt, rääkimas võõrast arusaamatut keelt, ihaledes millegi järele mida meie pakkuda ei taha. Ka mina jätan miniseelikud ja muu paljastava välja kui selline tegelane simapiirile ilmub. Olgem ausad, no ma tõesti ei taha põõsas vägistatuna lebada. Samas ei saa ma ka öelda, et kõik pagulased sellised on ja vb polegi neist ükski selline, kuid karta on alati targem kui tagantjärgi kahetseda. Samas niisama sõimamine ka ju midagi paremaks ei tee. Mul on tihtipeale kahju neist peredest kes siia on tulnud pelgupaika otsima, aga kõik vaatavad neid nägudega nagu tahaks neid kividega surnuks loopida. Kuidas sa ootad, et ta kohe tööle tormab kui ta ei oska isegi küsida, et mida ta tegema peab? Kooli ei saa ka kohe saata, sest ka selleks on vaja eeltööd teha, et oleks õpetajad ja klassiruumid jne.
Pagulaste probleem on väike miinus mis kaasneb Euroopa liidu juurde kuulumisega. Kuigi sealsetes seadustes on palju musti plekke mida ma ei viitsi arutama hakata, nt eurokraavid.. lume saab sinna lükata, aga kindlustab ka surma kui tekib autol tehniline rike või endal hoopis terviserike. Nt öösel maetakse sind lumekuhja alla, sest sind pole sealt august näha. Aga see selleks, pluss on ju ikkagi avatud piirides ja selles, et kõik koos on alati tugevamad kui üks eraldi.
Lahendust ma leida ka ei oska, aga arvan, et oleks parem kui Riik vaataks keda sisse laseb ja ka väike taustauuring ei teeks paha. Võtame sisse ikka perekondasi mitte üksikisikuid. Või lastega naised või lastega mehed, siis nagu tundub abistamine loogilisem, aga lihtsalt siia värvilised mehed sisse tuua? Ütleme nii, et meil on need siiajäänud pagulased ka kes pole ka 20 aastaga selgeks saanud meie keelt ja tavasi, kiidavad vale riiki, aga välja ei koli. Seega mul on nahavärvist ükstaspuha, aga kui Eestlane ikkagi kusagile trügib, siis arvestab ta kultuuri ja keelega ning annab endast parima, et see selgeks õppida. Kuigi ka meie seas on jobusi!
Tahaks öelda, et olgem sallivamad, aga samas ka ettevaatlikud!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.