Mehega pereteraapias


Muidugi pean ma seda jagama. Läksime ju mõlemad sinna kõhklusega ja mees vist üldse vastumeelselt minu takka õhutamisel. Oma arvamus, et seal kindlasti hakatakse tampima, et me ei sobi kokku ja parem on ikka oma teed minna või laotakse su vead sulle ninaalla, et sähh, paranda ennast nüüd! Ootasime tädi kes pressib meist välja infot mida me jagada ei taha, küsib voodielu kohta ja kirjutab märkmeid. Hirm, et nüüd teeb veel keegi kolmas mind mehe silmis maha või õõnestab mind emana.

Tegelikkus kujunes teiseks. Kui alguses olime minnes pahurad, siis väljudes olid näod naerul ja tuju suurepärane! Mida me seal tegime, et tuju nii hea väljudes? Eimidagi enda teada. Rääkisin ja olin mina ise, vahepeal käskis terapeut Merle Ameljušenko  (käib Tallinnast, vb korraldab ka seal pereteraapiaid, paraku ei tea aidata)  mul vait jääda ja mitte mehele vahele segada, suunas meest omi sõnu kasutama millegi väljendamisel mitte, et jah Kristelil on õigus või sama mis tal. Tuli endal välja öelda asjad mille eest ta iseendale müüri tegi. Sundolukord kus ta pidi mu ära kuulama ja vahele ei seganud sama tegin ka mina. Kuulasin asju mida raske kuulata oli, aga mis tegelikult on ju tõde, nii näeb asju tema.
Väga palju abi saime lihtsalt suunavatest küsimustest ja õppisime kuulama. Kas jäädavalt? ei usu, aga kindlasti oli sellest abi. Mulle meeldis isegi, kuigi mulle väga võõrastega muredest rääkimine ei istu. Samuti kuulas mees mind ikkagi ära ja uksest väljudes arutasime edasi neid teemasi (me rääkisime ja arutasime asju omavahel!!!!). Ega seal ju palju muud ei tehta ja mul pole palju teiega jagada, sest isiklikud asjad jäävad omateada, aga kindlasti soovitan ma neile kes tunnevad, et neil on suhtes puntrad, aga armastus justkui ikkagi veel kuidagi ingitseb, minge, sellest ON abi. Kindlasti oleneb ka terapeudist, et kas ta oskab ikka suunata ja vähejutukate meestega on vaja seda osavat inimest.

Olen niii rahul, eriti rahul olen sellega, et mees ise oli nõus tagasi minema, sest esimesel päeval on põhiline see, et terapeut paneb peremudelit kokku. Saab sotti iseloomudest ja maailmapiltidest mis meil on. Kõik inimesed on ju nii erinevad, et omavahelist ühist keelt leida on raske. Meie oleme oma esimesed sammud astunud ja minu hinges valitseb armastus ja rahu hetkel. Tunne on hea ja perega ühtekuuluvustunne on hetkel laes. See küll jõuab veel langeda, aga mul on antud lootus ja ma nägin kuidas mu mees m´ind rohkem mõistma hakkas. Temasse võin ma jälle ülepeakaela armuda, nii kasvab meie armastus veelgi ja meist saab kindel ja suurepärane perekond.

Kommentaarid

 1. Siinkohal sooviks teada kes ja kus on see terapeut, kes aitab ja selle juures normaalseks jääb :)

  VastaKustuta
 2. Tänan, lisan ka selle postitusele. :)

  VastaKustuta
 3. Nii armas perepilt! Sa lausa särad.
  Väga huvitav on lugeda, kuidas abi saite. Suuresti ka tänu sinu blogile suutsin eneseanalüüsiga viimaks endale selgeks teha kõige olulisema.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.