Lasteaeda?


No kui ma hiljuti hõiskasin, et laps jääb kuni kolmanda eluaastani koju, siis enam ma nii mõelda ei saa ja oma vastumeelsusest hoolimata tuleb rahalise poole tõttu hakata ikkagi tööd otsima. Laps aga peab võõraste keskel oma eluga edasi minema.

Mis tunne mind valdab?
Mul on tunne justkui püütaks minu südant rinnust välja rebida, sest poiss on mul siiski liiga väike ja vajab erilist hoolt ja tähelepanu, emme musi kui magama läheb ja muud mida pakub vaid emme. Ja kuigi ma tean, et kindlasti oleks tal ka lõbus teiste lastega, siis minu silm ei näe seda ja minu pahem pool ajust suudab ette manada hoopis koledama pildi- laps kusagil nurka tõrjutud, emmet taga nuttes, mässus tund seisnud kaka, kõht tühi, sest lusikaga läks rohkem maha kui suhu, voodisse pannes nuttis ta ennast magama ja siis aeti juba üles ning oma neljast tunnist võib suu puhtaks pühkida. Ja pisarad vuhisevad mööda põski alla, sest mina olen tööl ega saa teda kallistada, aidata ja toeks olla.
Mis hirmud tegelikult on?
No kuna ma pole selle teadmisega hetkel lapsega tegelenud, et tööle lähen ja tema mõnda lasteaeda, siis pole ma ka suurt vaeva näinud tema potitreeninguga ega sundinud teda lusikaga sööma ise kui ta seda ei taha. Saab ta hakkama söömisega jah ja klaasist joob suurepäraselt ise, kuid päris iseseisvalt ta kõike valmis tegema ei ole. Muidugi on tal ka vahepeal vaja emmet kallistamas käia ja näidata mis selgeks sai. Samuti ei oska ta veel teistega ei suhelda ega arvestada, sest on alles tilluke ega näe endast kaugemale.

Positiivne?
No ma arvan, et tööle minek aitab minu depressiooni ravida. Mul tekib oma aeg ja rahaline kindlustatus. Küll on algus raskem ja kindlasti suudab veel haigus hullemaks mure tõttu minna, aga kui laps kohaneb ja rõõmsalt sõprade sekka läheb, siis on mul ka juba kergem.
Lasteaias õpib laps kiiremini, sest omandab teiste pealt õppides oskusi, mida ta veel ise ei oska. Õpib arvestama ja lepib sellega, et alati ei ole emme ja issi tema kõrval, kuid alati on nad olemas kui vaja ja koju jõuab.


Miks?
Mind sunnib rahaline seis, kolimine, autodele minevad kulutused. Ma ei saa sundida meest end üleval pidama ja nõuda mõistmist, sest ma tahan lapsega kodus olla, sest ma pole valmis veel teda lahti laskma. Kui jalad alla saame jälle siis on suhe parem, laps õnnelikum, vanemad rahulolevamad.

Töö?
No kuna ma olin tööl vaid seni kuni dekreeti jäin, siis enam mul tööd ei ole. Samas pole ilma hariduseta just kõige positiivsem see töö leidmine. Ma ei tea kui paljud on erinevaid ameteid pidanud, kuid võin kinnitada, et enamikel töökohtadel jääb oma aega väga vähe. Kui oled vahetustega, siis vajad pärast ületunde magamiseks aega, nv oled tööl, sa kas näed last lasteaeda viies või koju tuues.
Hetkel ma otsin kogu hingest töökohta kus olen e-r tööl ja kindlast kellaajast kindla kellaajani. Kindlasti ei nõustu ma olema lihtsalt emme vari kodus, mis on vahel ja läheb tihti, või magab.

Lasteaed?
No mul pakkus ka ema, et võib pakkuda Markusele lapsehoiu teenust, aga ma ei tea kuidas ta seda teha plaanib ja kas on võimalik kui lasteaia kohad on tagatud meie vallas. Muidugi oleks see mulle kõige ideaalsem variant, sest siis on nunnu ikkagi omadega ja iga kell võin traati tõmmata ja uurida, pojaga rääkida, sms-e saata.
Kui ei siis mõtlen lastehoiule kus ongi pisemad, rühm väiksem ja kasvatajal rohkem aega ja võimalust personaalselt lapsele läheneda ja tegeleda. See oleks samuti super, kuid kas ideaalne? Markus ju ikkagi minu õnn ja keegi ei tea mida ta suudab või ei suuda, mida temalt oodata võib ja mida mitte.

http://www.emmedeklubi.ee/Vaikelaps/aeg-minna-lasteaeda-766/

https://www.eesti.ee/est/perekond/koolieelik/laps_soimes_ja_lasteaias

Areng?
Lapse iseloom areneb välja alles kolmandaks eluaastaks. Lasteaed võib mõjutada minu kasvatust ja seda kuidas laps millessegi suhtub. Suurem osa nii väikseid panevad end füüsiliselt maksma ja kindlasti ei tahaks ma suunata teda vägivalla poole või selle poole, et tuleb enda eest sajaga võidelda. Tahaks südamlikku ja mõistvat noormeest temast kasvatada kes hindab oma perekonda ja koosolemise aega, samas ei jää kusagil hätta.

http://www.hopsti.ee/vaikelapse-areng/16-18-kuune

Laps enne esimest eluaastat: http://beebi.nupsu.ee/

Kohanemine?
Ma veel seda ei tea, aga jagan infot kuidas ja miks, millal ning mis.

http://www.kosela.ee/index.php?main_id=37&lang=estMINU POSTITUSTEL SAAB SILMA PEAL HOIDA KA: SIIT

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.