Läbi arvuti sinu eraellu

Kõlab nagu õudusfilmist kui ma ütlen: ˇma näen sind!ˇ kas pole? Tekitab ju külmavärinaid kui su meilile tuleb kiri, et sinu punane pesu oli eile väga kena, aga teinekord ära silikonpatjadega peta inimesi.
Sugulane tõmbas minu häirekella juba mõnda aega tagasi käima. Kirjutas oma fb seinale hoiatuse veebikaamerate eest, sest arvutis istudes sai ta ühel hetkel kirja, mis konkreetselt viitas sellele
, et teda on läbi veebikaamera jälgitud. Kohutav tunne eks-ole? Ka mina olen peale pesu või voodisse pugedes, tissid laiali, oma meilid üle vaadanud ja paar like mõne sõbra pildile pannud.
Kuna seda teemat nii vähe käsitletakse ja paljud ei tea veel, et nende kallis arvuti, läptop, nutiseade teda piiluda laseb, siis nad ka heausklikult kasutavad neid edasi. Ka mina teipisin oma kaamerad kinni ja ajas lausa öökima mõte, et vetsus telefoni näppides mõni väärastunu sind vahib. Kuigi ma pole selline suur pelgaja ega tee sellest suurt draamat, siis on ka neid keda selline asi ikka korralikult hirmutab ja samas ka neid kellel töö või elu ise ei luba võõral silmal seda näha. Ise ma olen mõelnud, et las vahib kui tahab, seni kuni kokku ei puutu ei häiri ja igapäev sellega ma pead ka vaevama ei hakka. Kuid siiski tasub ettevaatlikum olla, sest sealt ei jälgita ju mitte ainult sind, mitte üksnes persverssed inimesed, ka need piiluvad kes vaatavad mida su kodust pätsata on või mõrvarid kes motiivi otsivad oma uut ohvrit valides. Vb vaadatakse sinu jõukuse astet ja röövitakse laps?

Igal juhul tahtsin ma oma panuse anda, et vähemalt minu lugejad teaksid ja loeksid. Vb sa ei teadnudki, et mõni suvaline inimene sind vaatab kurjade kavatsustega.  Mainin ära, et isegi kodune turvasüsteem kaamerate näol on üpris teistele avalik kino.
Olen jah hetkel kinni teipinud need veebikaamerad ja kuna ma ei ole neid ka kunagi kasutanud, siis ei näe vajadust ka teipi eemaldada. Muidu müüakse juba ka poodides klappe ja muid vidinaid nende ette. Mobiilikotid millel saab sealt klapi eemaldada kui ka ette panna. Igal juhul tasub nii enda kui pere turvalisuse huvides vaadata arvutid üle ja ka laste omad mis enamuse ajast on siiski nende magamistubades. On olnud ka juhtumeid kus pressitakse videote avalikustamise näol raha välja või määritakse niisama su nägu poriga.

Ettevaatust, kaitske ennast ja lähedasi!

http://www.ekaitse.ee/uudised/veebikaamera-vaatab-sind

http://www.postimees.ee/3000931/eestis-ja-mujal-euroopas-vahistati-arvutite-kaaperdamises-kahtlustatavad-häkkerid

http://www.ohtuleht.ee/530504/naeratage-teie-arvutikaamera-jalgib-teid

Minu blogiga saab ennast kursis hoida ka fb lehel: https://www.facebook.com/groups/707952815907382/?fref=ts

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.