Heade soovidega lapse piinamine

No iga emme teab ju mis tema võsukesele parim on ja emmega on alati parim. Kui emmel on hea, siis lapsel on hea, kui emme tuju on korras on lapse tuju korras, kui emmel on aega ja viitsimist, siis laps on õnnelik jnejnejnejne. Vale! Sain ise sellele kinnitust nii, et hing haige.

Eile loksusime bussiga kusagil 3h, sest keerasin sellise käki kokku lapsele. Vanaema juures mehe maal on alati tal olnud midagi teha, vaadata, uurida, avastada ja vanaema armastab ta ka kogu südamest. Paraku alati ei ole laps samal lainel ja see mida mina arvan, et talle on parim on minu läbimõtlematuse tõttu halvim. Taas otsusatsin põnniga maale jääda, et ise näpud mulda toppida ja lasta tal siis omapäi toimetada. Esmaspäev oli suurepärane ja laps tõesti nii rahul. Mängisime õues, emme lõikas õunapuid ja tädi riisus suurelt platsilt maha niidetud rohtu. Markus sai oma väikse sugulasega kahekesi askeldada ja liivakastis maid jagada. Õhtul hilja läksime tuppa vaid sööma ja magama. Ja siis algas järgmine päev.. juba hommikul kuulsin vihma pladinat ja teadsin kui kehv päev tuleb. Õnneks jäi hommiku poole siiski vihm järgi ja õues oli paras kasvuhoone- lämbe, päikeseta, vihmaootel. Igal juhul said ikka lapsed välja ja meie ka natuke tööd teha. Pärast lõunaund mida lapsega koos magasin hakkas aga sadama. Ja nii kohe terve ülejäänud aja. Markus muutus rahutuks, sest tahtis õue ja kui teine magama läks, siis pidimegi vihmaga ka õue minema, sest muidu oleks ta lihtsalt sugulase üles ajanud. Nii me siis istusime ja ootasime, et teine ärkaks ja me saaks tuppa kuivama minna. Markus oli küll õues rahulik, kuid küsis iga auto hääle peale mis suurelt teelt kostus, et ISS? Pidin koguaeg talle pettumuse valmistama ja hale oli mõelda, et issit näeb ta alles kolme päeva pärast. Magama ei tahtnud ta jääda samuti samal õhtul ja muudkui uuris issi kohta. Iga krabin ja krõbin oli iss ja kui keegi kõndis oli ka iss. Ma tundsin kuidas pisarad mööda põskesi alla valgusid ja mul hakkas süda puperdama. Teisel lapsel tuli ju õhtal issi koju ja kõik hüüdsid, et issi tuli.. pisike tüdruk jooksis kohe oma issi opa, minu väike jäi ust vaatama, sest issi pidi ju tulema. Lõpuks võttis vanaema ta enda kaenlasse, sest kõigil hakkas kahju. Teine laps müras oma issiga ja iga kord kui sõna issi läbi käis, siis ootusrikkad silmad jäid välisust vaatama, sealt aga ei tulnud kedagi.

Kolmapäeval ärkasime me nii, et esimene asi mida uuriti oli teiseltpoolt mind, et kas iss on seal ja siis vaatas ust ning küsis: ISS? Pidin jälle teda kurvastama ja tundsin nagu keeraksin oma lapse pisikeses südames roostes pussnuga. Hakkasin bussiaegu vaatama ja helistasin ka issile, et lapse igatsusest teada anda, siis on isal võimalik end ette valmistada lapse vajaduste täitmiseks. Nii ma äratasingi lapse poole lõunaune pealt ja kappasime bussile. Sai loksutud mis sai, aga iga kord kui ütlesin, et kui bussist maha lähme on issi kohe vastas, siis tundsin ise ka kuidas süda rõõmuga täitus. Kaks silma olid nii tänulikud, et seda ei oska sõnadesse panna. Muidugi valmistas issi ka pettumuse ja ei olnudki bussi vastas, pidin jälle vabandama lapse ees, et issi on kodus kui sinna jõuame. Õnneks issi jõudis siiski poole tee pealt meid üles korjata ja laps lausa tuhises talle sülle. Terve õhtu hoiti issi sõrmest kinni ja suunati aga endaga kaasa kuhu iganes laps minna tahtis. Õnneks oli ka issi valmis selleks ja laps sai ka rahuliku südamega magama minna.
Hommik oli raske, sest issi läks ju tööle, aga nüüd ootame truult issit koju jälle.
Ma oleks pidanud juba pühapäeval mõistma, et eelmine nädal nägi ju laps issit vähe ja nv pani issi kasvuhoonet kokku, seega polnud tal võimalik pojaga tegeleda. Muidugi tundis laps teravalt issi lähedusest puudust ja õnneks taipasin ma seda üpris kärmelt.


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.