Poja on olnud haige juba 4 nädalat

See on see kõige raskem asi maailmas, mis lapsevanemaid tabab. Kui laps on haige! Tean, et saab hullem olla, aga ma ei mõtle sellele palju, sest oma mustast august tundub kõik niigi tume ja vaadata veel pimedama poole? Parem ei.
Kuid iga lapsevanem teab mida tähendab lapse haigus. Magamata ööd, peavalu, teadmatus, meeleheide. Kuidas aidata, kas abi on piisav, kas ma kunagi ikka magada saan? Minu süda on valutanud 4 nädalat, sest Markust tabas 5 nädalat tagasi tugev nohu.. siis läks põletik silma ja me ei näinud pea terve nädala korralikult. Kui saime silmad korda, siis algas kõrvavalu millega kiirabisse pöördusime, siis kui sellest lahti saime algas palavik ning taas kõrva-nina-kurgu põletik. Sel korral nii ähe, et kõrvakuulmine võib kahjustada saada. Seega on peavalu jagunud kenasti ja kui ma ei ole varem olnud paanitseja, siis nüüd juba olen.
Haigusest oleme me lahti saanud, aga minu hingevalust mitte. Miks ta haigeks jäi? Mis ma valesti tegin, miks see nii kaua kestis. Ja kuigi ma vastuseid tegelikult tean, siis ikka kummitavad need küsimused ette heitval toonil mu peas. Ükski vanem ei soovi, et tema laps oleks haige. Ma võiks 1000 korda haige olla kui vaid tema terve püsiks. Nüüd kui ta aga terve on ja me ootame aega mil tema kõrvu kontrollima lähme, siis ei julge ma temaga õues käia, vannitada.
Lapsevanem olemine on suur töö, veel suurem töö on õigesti last kasvatada. Kuidas olla hea ema, kuidas lapses turvatunnet hoida, kuidas hoida usaldust, kuidas kasvatada kõigest hoolimata iseseisvaks, kuidas suunata teda õigele teele nii, et see tee oleks tema soov, mitte minu lagunenud unistus. Vastuseid ei ole on eksperimendid- õnnestumised ja läbikukkumised. Kuid me saame alati ühte asja õigesti teha- oma last armastada. Olla toeks, kallistada, puhuda haavale, paitada pead, aidata püsti igas raskuses ning jääda alatiseks tema seljataha.. isegi kui tundub, et ta seda enam ei vaja.
Kui sa üritad kõike õigesti teha, siis oledki sa hea lapsevanem. Põhiline on õigesti teha nii, et see lapse õnnelikuks teeb.

Kommentaarid

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.