Maailma halvima ema tunne ( Stafülokokk, põletik)

Taaskord olen pannud oma lapse magama ja tavapärasest kõvasti varem. Kui muidu on Markuse päevane uni 13-16/17, siis nüüd läks ta tuttu 10:30. Olen põrandad puhtaks tõmmanud ja ära pesnud, lelud kokku korjanud ning kohviga nüüd siis teleka ja sülearvuti ees.
Miks nii? Markus on nüüd juba neljandat nädalat haige. Esimesel nädalal oli silmapõletik.. jeeee saime sellest lahti, siis tuli tugev keskkõrva põletik. Kuna nina, silmade ja kõrvade vahe on nii väike, siis pidavat põletik kiiresti ka muudesse kanalitesse jõudma. Seega prantsatasime kiirabisse, kuigi mul oli juba kuu tagasi pandud lapse pideva kõrvade katsumise ja väikse tasakaalu häire tõttu aeg nina-kõrva-kurgu arstile. No oodata oli veel pool kuud, seepärast oli ka kiire ravile saada, sest kõrvad olid nii valusad, et isegi õrn puudutus oli meeletult valus. Saime haiglast antibiootikumid peale ja võtsime kenasti 7 päeva, kuid siis algas kõrge palavik mõned päevad hiljem. Veel 1 nädal vaevlemist ja sain jälle aru, et kõrvad valutavad, nüüd oli ka köha nii tugev ja mingi kummaline lööve peopesas. Eile 06.04.15 lõpuks saime spetsialisti juurde kellele lõpus ka lapse peopesa näitasin. Sealt saime ka teada, et tegu võib olla stafülokokiga. See on inimese kehas elav healoomuline bakter mida me nüüd koos põletikega antibiootikumide abil jälle ravime. Loodan siiralt sel korral kõigest sellest jamast vabaneda, sest mu poja nutab aknapeal, et tahab õue, pole ta mul kunagi toalaps olnud ja ta tunneb end justkui laborirotina. Eks elame üle ja peagi saame ka õue, aga ma olen vaimselt nii väsinud, sest olin siiski 3 nädalat teadmatuses olnud. Haigus aina süvenes ja nüüd lähme kolme nädala pärast kontrollima kas lapse kõrvakuulmine taastub ilusti. Kõlab hullusti, aga ei ole nii hull, peame vältima teisi haigeid ja nii paraneb me väikemees kiiremini. Lõpuks oli ka miski, mis mehe jalgupidi maha raputas, sest muidu oli ikka nii, et kui tema tahtis välja minna või kusagile sõita, siis nii oli ja noh.. eks ma andsin kergesti alla ka, sest ei teadnud kui pahasti lapsega on. Nüüd oleme kodus ja mees tööl, samal ajal püüab saada ka meie korterit valmis, et saada omaette. Sedasi kaovad muud pinged ja mured, et keegi jälle haigena siia tuleb ja meie haigeks jäämegi. Nüüd on juba kaalul lapse kõrvakuulmine. See hirmutab ikka iga lapsevanema ära ja kuna laps on peale ühe nädala mil ta sülekas oli,  siiski energiline ja heatujuline olnud, siis ei oska ka arvata, et tegelikult peidab tema kõrvas, ninas ja kurgus end kole põletik.
Nüüd vahutasin ära kogu loo ja oi kui pahasti ma ennast tunnen. Kuid tegin siiski mis teha andis ja nüüd siis püüan last võimalikult palju hoida ja lasta magada, sest eelmine nädal seda võimalust ei olnud. Arst seletas mulle ilusti kõik loo ära ja enamuse peale tulin ma kohe kui ta ütles, et lapse kõrvakiled on põletikus ja kõrvast võeti välja verine kõrvavaigu kork. Selle arstidel käimise juures on kõige hirmsam nii minule kui pojale see, et ma pean teda fikseerima, seega tema mõistes laseb kõige lähedasem inimene talle haiget teha ja hoiab kinni, et ka ta ise end kaitsta ei saaks.
Aga arst oli suurepärane, rääkis ja seletas, kiitis, kuid laps oli juba valgest kitlist nii ärritatud, et lihtsalt nuttis. See on see moment kus tunned, et süda läheb sees katki ja muutub tolmuks. Õnneks oli asi kiire ja lõpuks sain ma oma tosinale küsimusele kõik vastused mida vajasin. Nii hämmastav oli see, et oli arst kes ei krimpsutanud iga asja peale nina ega vaadanud viltu, et ma ei teadnud midagi põletikest mida mul endal esinenud pole ja haigusest mida nüüd vaid poliitikuga seoses ja väga halval kujul kuulnud olen. Nüüd olen ma targem ja hoiame issiga koos poja mõnda aega vati sees.
Täna ehmatas laps mind jälle, söötsin kõhu täis ja kui panin pesu pesema ning toimetasin tolmuimejaga, siis oli tema seljataga, nurus pisarsilmi sülle, muudkui lubasin, et emme kohe võtab, kuid aega läks ja kui ümber pöörasin, siis tema oli siruli maas. Pidin ära minestama, aga haarasin ruttu tal käest, siis hakkas ta naerma. NO HALLLLOOOO laps? Emmel pilt virvendas pisarate järve taga ja no siis ma nutsin laps sules, sest ehmusin nii väga. Mängisime siis natuke koos ja nägin, et väsib ära, läksin jälle süüa andma ja kui toit söödud, paar lonksu piima sees, siis tuli kõik välja. Oksendas 3 korda. Häirekellad kõlisesid peas kohe ja tormasin arvutisse uurima, mis tal viga võib olla, AGA, ära kunagi loe foorumijama, sest ma tõesti tundsin kuidas vajun sügavasse musta auku. Nüüd olen konsulteerinud arstiga ja kõik ikka ok. K
ui sa ikka seda teemat ei valda, siis on selline hirm hinges, et kas kirjeldasin õigesti ja kas vastused olid õiged. Peagi lähen last jälle piiluma, et kas magab rahulikult või lähen kaissu selga silitama.

Postitusi saab ka jälgida fb kaudu https://www.facebook.com/groups/707952815907382/NEILE KEDA STAFÜLOKOKK HUVITAMA JÄI

MRSA ehk metitsilliinresistentne stafülokokk
Mis see on? Stafülokokk on bakter, mis võib elada inimeste nahal ja ninas kahju tekitamata. Stafülokoki kandlust võib olla ligi kolmandikul inimestest. Mõningatel juhtudel võib stafülokokk põhjustada erinevaid infektsioone.  

MRSA ehk metitsilliiniresistentne Staphylococcus aureus on stafülokoki tüvi, mis ei ole tundlik paljudele antibiootikumidele ning seetõttu võib MRSA põhjustatud infektsioonide ravi olla pikem. Enamasti on MRSA puhul tegemist mikroobikandlusega, kus bakter elab inimese organismis koos teiste mikroobidega ning haigestumisi tekib harva. Infektsioonid tekivad rohkem neil patsientidel, kellel on juba terviseprobleemid, nt raske haigestumise tõttu haiglaravil viibijatel. Bakter võib põhjustada haigusi inimestel, kes on äsja opereeritud, kellele esineb nahahaavu, kellele on paigaldatud näiteks liigese- või südameklapiprotees või veresoonesisene kanüül või põiekateeter, kes on saanud keemiaravi. 

Kuidas stafülokokid levivad? Bakter levib peamiselt inimeselt inimesele otsesel kontaktil nt saastunud käte või kontaktpindade (nt ukselingid, tualettruum vms) kaudu. Nakkusohtlikud on ka kehaeritised.  

Kuidas takistatakse bakteri levikut haigla tingimustes? Võimalusel paigutatakse MRSA kandlusega patsiendid eraldi palatisse, et kaitsta teisi infektsioonidele vastuvõtlikke patisente. Meditsiinilistel protseduuridel järgitakse kõiki ettevaatusabinõusid bakterite leviku takistamiseks. Töötajad kasutavad erinevaid kaitsevahendeid ‒ kaitsekitlit, -kindaid ja -maski. Väga oluline roll on kätehügieenil enne ja pärast patsiendiga kokku puutumist. Patsient kasutab oma isiklikke hügieenitarbeid, mida ta ei tohi teistega jagada ega ka teistelt laenata. MRSA-ga patsientidel on haiglas liikumiskeeld, st et haiglapersonali loata ei ole lubatud palatist väljuda. 

Kas patsiendi külastamine on lubatud? Külastamine on lubatud, kui järgitakse kehtestatud reegleid. Teavitage eelnevalt enda tulekust õde või arsti. Personal selgitab Teile ettevaatusabinõude vajalikkust ja kätehügieeni reegleid. Kui soovite kaasa aidata patsiendi hooldamisel nt pesemisel või toitmisel, siis peate enne palatisse sisenemist selga panema kaitsekitli, ette maski ja kätte kaitsekindad, mis eemaldatakse koheselt pärast külastust. Palatist väljumisel peske või desinfitseerige käed! 
Kas on olemas efektiivne ravi? Ravi vajaduse otsustab arst. MRSA põhjustatud haigust on võimalik ravida antibiootikumidega, mõnikord võib ravi jätkuda ka kodus. 

Kuidas takistada bakteri levikut kodustes tingimustes? Kui nahk on terve, siis MRSA kandlus ei sega teiste inimestega suhtlemist. Lubatud on basseinis, saunas ja poes käimine. Vältige isiklike hügieenivahendite, riiete, rätikute jms teistega jagamist. Aluspesu, voodiriideid ja rätikuid vahetage regulaarselt ning peske võimalikult kõrgel temperatuuril, järgides riietel olevaid pesemisjuhiseid. MRSA kandlusega inimese pesu ei pea pesema eraldi. Hoolitsege isikliku hügieeni eest. Ärge külastage ühiskasutatavaid basseine ja saunu, kui Teil on nahapõletik või kui nahal on haavandeid.  Hoidke kodus puhtust, koristamisel piisab üldpuhastusvahendite kasutamisest. Desinfitseerivatest ainetest sobivad vahendid, mis hävitavad stafülokokke. Desinfitseeriva vahendi toimespekter on tavaliselt märgitud tooteinfol. 

Kas peaksin MRSA kandlusest teada andma? MRSA kandlusest tuleks teavitada iga kord, kui pöördute haiglasse, raviasutusse või perearsti vastuvõtule. Ainult nii on võimalik rakendada vastavaid abinõusid ning valida Teile sobivaimad ravimeetodid. 

Kätehügieen MRSA korral Korralik kätehügieen on parim võimalus takistada bakterite levikut nii haiglas kui ka kodustes tingimustes. Peske käsi vee ja seebiga või hõõruge käsi spetsiaalse käte antiseptikumiga.  Käte antiseptikum on alkoholibaasiline lahus, mis hävitab umbes 30 sekundi jooksul enamiku mikroobidest. Hõõruge antiseptikum kätele ja laske kuivada, seda ei loputata maha ega kuivatata.

Info saadud

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.