Värsketele emmedele


Olen pikalt mõelnud, et mis küsimused mul olid kui laps sündis. Enne ei olnud.. rasedana ei aimanud, et mida laps kaasa toob ja kusjuures tõesti arvasin, et reisime koos perega ringi ja saan sõbrantsidega kohvitada laps rahulikult magamas. Naiivne noor kes ei tea päris emadusest midagi ja on lapsi vaid kaugelt näinud. Nii ilus on vaadata ju kui ema koos lapsega jalutab.. väike käsi suures peos. Milline usaldus ja armastus sellest pildist kiirgab ja kui nunnu! Ja minesta või ära kui isa pargis oma last liumäele tõstab või aitab, kiigule hoogu lükkab.
Paraku pahal päeval emad välja ei tule ja kui tulevad, siis mitte kogenud vaatavad viltu, et kasimatu naine ja vaene laps! Jumal küll kui närviline naine- laps tuleks ära võtta! Mis tal viga on? Vahib juba 5minutit seda titetoitu ega suuda otsustada. Lahe sõbranna, saab tite ja väljas enam ei käi, mis sul sai elu läbi või?
Kõige sellega olen kokku põrganud ja muuga veel, kuid kes tuleb ja aitab? Kõik süüdistavad, et sa ei valmistunud piisavalt ette ega lugenud kõiki titeraamatuid läbi. Nii ju emaks ei saada, aga kui ise lapse saavad, siis on ka paanika lahti kui imetilluke olevus kes on osake sinust pidevalt luksub, kaka on musta värvi, jummel.. nüüd roheline, nägu on kare, nahk ketendab. Palavik?! Gaasid???? Seda teised ei näe.
Jumala eest ei püüa ma nüüd inimesi hirmutada! :D Lihtsalt see on loogiline, et millega varem kokku puutunud ei ole omane kohe ja sa ei tea mida peale hakata. Kuid paljud abi asemel annavad sulle köie ja ise seovad silmuse. Tegelikult on see nagu koolis uue teema võtmine, paraku keerulisem ja raskem.
Emadel on peas tuhat küsimust ja kui sind raseduse ajal nõustas ämmaemand, siis järsku oled omapäi. Kaks lapsevanemat kellel on keski uus kodus. Graafik sassis, magamata, mured siin ja seal, miks ta nii ja naa teeb, mida teha kui on sedasi või teisiti.

 
Mis on palavik?
Kuidas last kraadida?
Kas digitaalne termomeeter või klaasist kraadiklaas?
Mida teha palavikus lapsega?
Millal pidada nõu oma arstiga?
Millal kutsuda kiirabi?
Mida teha, kui lapsel on palavikukrambid?
Kuidas leida kinnitust oma tegevusele?

Küsi nõu arstilt

Beebi uni

Kehakaal pärast sünnitust

Värske ema 16 tähtsaimat küsimust
 1. Söömine
 2. Hügieen
 3. Uni
 4. Nahk jne
Tihti unustavad/ei tea emad, et kui nad lapse saavad
 1. Paarisuhe
 2. aeg
 3. keha
 4. välimus
 5. tugevus
 6. põhimõtetest taganemine
 7. sõbrad
 8. emotsioonid
 9. aeg kaob

Kui perre sünnib teine laps- rivaalitsemine.


Kokkuvõttes saab peale sünnitust sinust teine inimene, sest sa oled ema.. seega oled sa ka iseendale järsku teisejärguline. Mitte, et nüüd on sund olla teisejärguline, aga emainstinktiga käib see kaasas. Enne sa aimasid mida laps tähendab, aga ei aimanud, et sünnitad lapsega ka sideme ja soojuse, metsiku emalõvi armastuse. Sul tekivad vajadused teda kaitsta ja kui arvasid, et ikka käin välja, mul ema ka ja nii ootab, et saaks hoida, siis voilaa.. sa ei annagi teda käest ära. Kui su emme ta kätte võtab, siis jälgid ka teda kulli pilguga, sest ainult sina teed "õigesti" ja mingil määral vastab see tõele. Iga ema kasvatab erinevalt ja õigesti, sest tema nägemus on teine.
Ema olla on imeline, aga alguses on sul takistusrada mis läbida. Tuleb end kokku võtta ja hakkama saada. Nt on mõnel gaasivalud, mõni magab ainult 30 min kaupa ja tervelt 24h, proovi ennast välja puhata. Siis keerleb kõik ju lapse ümber, sest esmatähtis on tema, sa kontrollid öösel kas ta hingab, mis sest, et ta su elu põrguks teeb, ta on sinu varandus. Sa oled õnnelik kui tuleb esimene naeratus, ta haarab millestki kinni, hoiab pead ise, hakkab roomama, käputama, hammas, kõndimine, sõnad, laused. Siis tuleb juba lasteaed, kool ja läinud ta ongi.. tal on peagi oma pere ja sina oled tüütu ema kes muudkui helistab ja uurib. Kuid ta armastab sind, lihtsalt aeg varastab oskuse seda näidata.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.