Parima loomaomaniku tiitelParim koeraomanik? Paljud vaidlevad sellel teemal, et kes siis on parim, tõuaretajad? Mina nii ei arva.. nad aretavad tõu, et saada raha enamik inimesi on raha peal väljas. On ta siis see kes käib iga nädal loomaga tervisekontrollis, paneb talvel paksud riided selga ja koeral on koht söögilauas tema vastas? Vb tõest.. inimeste poolt vaadatuna.
Miks ma järsku sellisel teemal kirjutan? Ma kaotasin täna oma karvase sõbra ja minu hing on katki. Tunnen, et olen jõledam loomaomanik maailmas, sest minu sõber (rott) piinles enne surma valudes ja valuvaigistist ei olnud kasu. Täna kui pidin ta süstile viima otsustas tema aga ise surra. Mees oli kõrval ja lohutas mind, samas noomis ka, et ei tasu võtta nii lühikese elueaga loomi.. isegi elas teine 2,5 aastaseks ja oli üpriski reibas veel mõned päevad enne surma.

Teema juurde naastes, minu silmis on lugupidamist väärt minu naaber. Vanem meesterahvas ja tema koer Baki. Mina olin siis arvatavasti 8 kui see koer sinna tuli, mäletan seda energilist kutsikat kes meie saapad laiali vedas kui üle aia ronisime, et temaga mürada. Nüüd on möödas 15 aastat ja koera koon on uhkelt halli karvaga kattunud.
Miks ma arvan, et ta on üks parimaid loomapidajaid? See on minu vaatevinklist, aga koera silmadest on näha tema rahulolu ja armastust oma peremehe vastu. Siiras rõõm ja ootus kui peremeest näeb ja ta teab, et lähevad jalutama, hiljem toob omanik toidu ja koer läheb oma kuudi juurde tagasi. Suur koer.. rotveilerit meenutav, kuid pruun koer kes sooviks lausa sülle pugeda kui pererahvas teda sügab. Truult tuleb ta ennast vastu aeda toetama kui ta näeb mind või Markust ja ootab silitusi.
On ju igasuguseid tiitleid.. miks mitte koeraomaniku tiitel. Mina tean kellele seda anda- mehele kelle häälest kostub armastus tema koera vastu. :)
 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.