Maailma enesearmastus ja ülbus

Nii tihti põrkan ma kokku negatiivse suhtumisega ja kuigi mulle on alati korrutatud, et olen ise negatiivne, siis no ma ei tea. Kui abi palutakse ja selle asemel sulle näkku hüpatakse või muret kurdetakse ning siis halvustusi saadakse. Kus on abikäsi, tugi, positiivsus?
Kas sa tõesti ei teadnud, et kõik ei ole sinuga ühte nägu? Kusagil on keegi kes kasutab kirjutamiseks hoopiski teist kätt.. ja muide.. on neidki kellel käsi ei ole, aga vinguvad vähem kui sina! Küll on üks ja teine pind silmas ja muudkui näed vigu mida laita! Kus on jätk- tule ja aita?? Miks on nii raske oma suurest ninast kaugemale vaadata? Proovi ennast kõrvalt näha, saad isegi aru, et kui sa iseennast ei tunneks, siis loobiksid ta kividega surnuks! Masendav? On küll.

No põhiteema tuleb nii mõnestki beebiemmede gruppidest, lemmikute gruppidest. Kui julged küsida, et kuidas lutist võõrutada, siis sada nägu küsib, et kas sul ikka veel imeb seda või?? Omg! Minu laps ei saa seda juba ...-! Või küsid milline loomaarst oleks parim valik, siis ahhetatakse ja ohhetatakse, et kus sa varem olid.. loomaga käiakse seal kohe esimesest päevast peale! Sedasi ei saa üldse looma pidada, sa oled nii hoolimatu! Ja jumal küll kui sul sünnib laps kellel on allergia! No kuidas sa ette ei planeerinud, et vb tahad 10 aasta pärast last saada ja tal on kindlasti ju allergia. Mis omanik sa oled?? Nüüd annad oma looma ära! Ja muidugi ei loe ju keegi sinu kirja lõpuni ega teagi mis põhjusel sa seda teed sest kohe plinkis "annan ära".
Oi ei! Hoidke nüüd oma lõrin tagasi!!!! Ma ei annaks oma looma samuti ära! Kui olen endale kalli (emotsionaalselt) karvakera leidnud, siis on ta minuga siiski minu lootuste põhjal kuni viimase hingetõmbeni. Kuid kui juhtub, et nt koer muutub mu lapse suhtes vaenulikuks või kass ainult sirtsutab või essutab mu beebi vankrisse, voodisse, riidekappi, papudesse, siis tähendab see seda, et loomal on stress uuest pereliikmest ja ta ei salli teda. Vb ei oska ta temasse lihtsalt suhtuda ja ma ei annaks ka teda ära kohe homme, aga annaks talle kuu, et harjuda, kui ei, siis vabandan ette ära, aga kindlasti leian loomale uue kodu. Lootsite, et annan lapse lastekodusse? No siin saaks ju juba emmede grupist tappa ja iseendalt ka. Kui ma otsiks oma loomale uut kodu, siis kindlasti endale lähedale, et saaks tema elus siiski mingil määral edasi olla, nutaksin patja ja süda puruneks kui koju tulles ta uksele vastu ei tule, aga ma ei annaks ka endale andeks kui oma koer mu lapsel skalbi maha tõmbaks või midagi hullumat juhtuks.
Kokku olen puutunud ka emmedega, kes on maailma kõige targeimad. Mul on sõjakas iseloom ja poole kisun ma muidugi neist ise välja, aga ülejäänud pool on iseenesest kõigist ju parim. Seega ei tasu lapse kohta abi paluda, sest vb on tõesti keegi kes teab ja sa saad oma abi, aga saad ka emotsionaalse koorma justkui oleksid rumalaim ja hoolimatum ema universumis. Pideva rünnak on nii loomulik, et üldiselt ma enam abi ei palugi kui just tõesti häda käes ei ole, aga ka siis kahetsen. Minu õnneks on emmede seas seal tõesti 1 inimene kes jagab neid teemasid mille kohta ma üldiselt abi palun ja kui olen kiirelt tema vastuse ära lugenud, siis rohkem lugema ei lähe, sest usaldan mida ta kirjutab. Mis sest, et alguses ei sümpatiseerinud me üksteisele, nüüd teen tema ees sügava kummarduse, sest olen palju abi saanud. Oi! Meil on seal ka arstiks õppiv emme, ka tema on mind väga palju aidanud, tema soovitas toitumisspetsialiste ja nüüd on lapsega mure lahendatud söömise kohapealt! :)
Kui miks on nii palju nähvitsaid? Vb on nende kodune elu väga pingeline ja nad elavad ennast seal välja. Võõrale on ju kergem haiget teha, sest sa ei näe ega puutu oma tekitatud tagajärjega kokku hiljem. Miks on nii raske kätt ulatada kui sa saaksid seda teha? Kui sa tahad targutada, siis pane oma tark tekst üleni kirja mitte ainult katkendeid sellest, et ......ah.......oh.......rumal.......ema.......meil ammu ..... .
Tegelikult on kõik inimesed ju toredad, aga vahel ei saa lihtsalt oma enesearmastust ja tarkust alla suruda ja pead sellega esinema, samas kui teine ema võib mõne muu kohapealt öelda, et sa oled ikka juhm küll! Aga noh, mis teha. Raske on vaadata kui keegi teeb teisiti, sest see tundub automaatselt vale. Kuid kui sa suhkruga teed jood ja teine suhkruta teed, siis ei maitse ka kummalegi ju teise oma, aga tark on ju suhkruta juua, aga vb on tal hüpoglükeemia (madal veresuhkur).
Sa tuled mulle ette heitma, et ma olen halb ema ja ei oska oma last kasvatada. Püüad igas lauses varjatud kujul välja tuua, et nii loll olla ei saa! Aga mina käisin nädal tagasi psühhiaatri vastuvõtul ja sain peale depressiooni ravi, sest mind vaevasid:
  • halb meeleolu suuremal osal ajast
  • rõõmutus, võimetus nautida varem meeldinud tegevusi
  • oluline kehakaalu muutus
  • unetus või liigne unisus
  • väsimus ja energia vähesus
  • väärtusetuse tunne
  • liigne enesekriitilisus ja enesesüüdistamine
  • keskendumisraskused, mõtlemise aeglustumine
Kuid sina tood esile veel
  • sagedased mõtted surmast, enesetapust
Mul on välja kujunenud depressioon, saan sellele ravi, aga kõik justkui loobivad kaikaid kodaraisse. Sa arvad, et tead mind ja, et sul on õigus lolle sõnu loopida, aga sa ei tea tagamaad ega seda mida põhjustada võid. Depressioonis inimesel võib tekkida ka viha ja vaenulikkus, aga minul on väike laps ja see emotsioon siia ei kõlba!!!
Siin siis ka ülestunnistus, et minu depressioon on tagasi. Panen peagi aja psühhiaatri vastuvõtule, sest kiire abi saamine on kiirem tee paranemiseni. Ma ei tea kas siis eelmised rohud ei mõju enam või on muu jama nendega, aga ehk saan iseennast peagi tagasi. :)
 
Kuid tegelikult ei saa keegi sulle öelda, et kas sa oled hea või halb ema/abikaasa/loomapidaja, kui ta ei tunne sind otseselt. Kuid kõike ei ole tugevad inimesed, et kriitikat kannatada- tean, mõni naerab.. nõrku pole vaja.. sul on ka nõrku kohti! Jap, ma ei tea mis rohtu oma lapsele anda, vb pole mul raha, et talle hoidjat palgata ja vidinaid osta, aga mul on tahtmine ja soov olla oma lapsega ja vb pakun ma talle oma vaesuses rohkem kui sina oma rikkuses. ;)

Jagan siia alla ka lugemist neile kes vajavad nt koera ja lapse osas abi.
Koer ründab sind- kaitse.
 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.