Pole see kodus istumine ja lapse kasvatamine sugugi nii roosiline

Paljud kellel pole lapsi või mehed, kes ei tea tegelikkuses kõigest sellest midagi, arvavad, et naised kes on sünnitanud on 1,5 aastat puhkusel. No andke andeks. Võibolla on tõesti neid lapsi kellega ema ennast justkui puhkusel tunneb, aga näiteks minu aktivistiga see küll nii olla ei saa. Pidevalt on tunne, et kett jookseb maha ja hammasrattad on kulunud. Ärkamine hommikul kas 6 või 7.. jah, ma saan voodis lesida, aga samal ajal pean ma olema ära vahetanud lapse hommikukaka, see on enam-vähem kõigil nii. Pean olema lapse toitnud ja oma ''puuris'' ta siis enam ei lepi. Seega lasen ma tornaada maha ja kui ma end kaua voodis hoian, siis tuleb mul hiljem tervelt tund koristada.
Arvad, et paned kõik lapse eest peitu ja ta mängib oma mänguasjadega? Ei! Laps mängib nendega siis kui emme ka nendega mängib.. muidu mängib ta ikka sellega millega ei peaks mängima. Vb leiab veel mõne paberi ja hekseldab selle tükkideks. Ja juhul kui sul toas midagi ei ole, siis ta lihtsalt nutab kuni end voodist välja ajad.
Muidugi siis teiste puhkusepildis paneb ema lapse söögitooli söödab teda, annab midagi kätte ja saab rahus kohvi teha, süüa ja selle ka ära juua. Tegelikkuses paneb ema lapse söögitooli kus laps midagi nokib, siis maha paiskab, nii, et sa kõndida ka ei saa. Lõpuks hakkab nutma -väänleb, viskleb- rahulik hommikukohvi on paar tundi hiljem ikka rahulikult kannus, võileib, millest on 1 amps võetud, laual ja ema lapsele uut tegevust otsimas, et saaks köögi ära koristada. Selle aja sees jõuab laps juba teise toa ümber keerab. Leiutage kohvitops mille saab kõrrega kaela riputada, nii, et me seda juua saaks- aitäh!
Siis järgmises ideaalis istub ema teleka ette andes lapsele huvitava mängu kätte ja vaatab nt mõnda seepi. MUIDUGI! Tegelikkuses vahetab ta lapse body, peseb ta puhtaks, mängib temaga, õpetab mis on mis või korrutab, et palun ütle EMME. Siis paneb ema lapse kombekasse, mille käigus suudab ta ema pea paksuks karjuda- järgnevad piimapudel, sada kompsu koos lapsega käes ja jah.. me saame rahus jalutada tühja kõhu ja peavaluga, mõeldes juba sellele, mis saab kui ta ärkab.
Õhtul tuleb koju mees kes on nii väsinud oma tööpäevast ja ootab sööki. Muidugi küsib ta kuidas sul päeval läks ja kui seletama hakkad, siis ei taha ta kuulata seda dramatiseerimist, kui ma tegelikult ju jalad laual, läpakas süles, kohvitass käes päeva nautisin, olles voodist alles pärastlõunat välja roninud ja niisama aega veetnud mõnusalt. Seega ei ulata ta abikätt, et sa saaks pesema minna, sest sul oli ju terve päev aega seda teha. Muidugi mängib issi lapsega ega saa aru kuidas emal saab nii raske olla. Aga endal oleks ka marulihne midagi teha, teades, et võid iga kell lõpetada ja teisele üle anda.
Ja pärast seda päeva paneb ema oma lapse magama, võttes ta kas sülle või viies ta kohe voodisse (minul vedas sellega, et vahepeal tegi seda issi - nüüd jõuab ta siis kui laps juba magab). Mina isiklikult vahel ei jaksa kohe Markust voodisse viia ja kuna ta ise mulle sülle ronib kui on ära väsinud on see tõesti SEE hetk kus ma saan rahulikult lebada ja tean kindlalt, et ta magab mul nüüd 2h jutti. Ma laulan talle unelaulu, silitan pead, räägin kui kallis ja armas ta mulle ikka on hoolimata sellest, et raske on. Ikkagi on ta minu maailm ja ma ei vahetaks seda millegi muu vastu, lihtsalt võtaks ka vahel paar vaba päeva kui see võimalik oleks. Ka päeval on hetki, mis rõõmustavad- kallistused ja naeratused, nunnu viis pahandust teha, esimene naeratus, millestki haaramine, roomamine, käputamine, püsti tõusmine, sammud, sõnad. Ja üleüldse vaatad päevale tagasi heldimusega, mitte sellega, et oled väsinud ja tüdinenud ning pead soojendama üles oma hommikukohvi ja saad teha uue võiku. :)
Mida nt Markus praegu teeb? Loobib pesukorvist riideid välja.. hetk tagasi rippus mu jala küljes ja nõudis hüsteeriliselt tähelepanu. Ma kirjutasin seda teksi 3h ja pean ta nüüd välja magama viima.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armastuskiri

Tasuta nänni ja natuke raha!

Natuke titejuttu. Platsenta emaka eesseinas.